Města & regiony ČR

Střední Čechy lákají na šlechtické ubytování, památky první republiky a zážitkové pobyty

Středočeská centrála cestovního ruchu představila komunikační témata pro rok 2018: šlechtické ubytování, místa spojená s první republikou a zážitkové pobyty. Nezajímavější události a místa v kraji bude čtvrtletně představovat tištěný kaleidoskop.

Nora Dolanská, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu, dne 12. prosince představila nové komunikační materiály pro rok 2018. Foto: SCCR

Rostoucí poptávce zahraničních návštěvníků po ubytování nejvyšší kvality vychází vstříc Středočeská centrála cestovního ruchu výběrem 12 nejlepších zámeckých hotelů v kraji.

„Ve šlechtickém ubytování vidíme obrovský potenciál. Chceme-li, aby u nás zahraniční návštěvníci zůstávali déle, musíme jim nabídnout to nejlepší, co v kraji máme. Výběru hotelů předcházela pečlivá příprava a desítky hodin konzultací s partnery,“ uvedla při setkání s novináři Nora Dolanská, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Brožura s názvem Šlechtické ubytování vychází v českém, anglickém a německém jazyce. Bude mimo jiné představena na zahraničních i domácích veletrzích cestovního ruchu. Na přípravě brožury se významně podílela i TTG Czech.

Zájemcům o historii, architekturu, kulturu nebo technické památky představuje Středočeská centrála cestovního ruchu výletní trasy po středních Čechách, které jsou spojené s první republikou, respektive s tématem 100 let příběhu České republiky. Návštěvníky provedou po dvanácti místech. Tištěná brožura s názvem Střední Čechy za první republiky je vydána v češtině, angličtině, němčině a polštině.

Zejména pro mladé skupiny a pracovní týmy je určen výběr dvanácti míst, které nabízejí nejen adrenalinové sportovní vyžití, ale i zázemí pro teambuilding a další skupinové činnosti. Brožura Zážitkové pobyty pro skupiny je ideálním materiálem pro rozhodnutí, kam vyrazit se školní třídou, kde oslavit maturitu nebo promoci nebo kde stmelit firemní tým. Všechna místa byla pečlivě vybrána tak, aby byla dobře dostupná z hlavního města. Nově pojatý čtvrtletník Kaleidoskop předkládá výběr nejzajímavějších míst a událostí v kraji. Kaleidoskop je volně k dispozici v informačních centrech, vybraných městských úřadech a knihovnách ve Středočeském kraji.

Nora Dolanská na tiskové konferenci dále oznámila, že Středočeská centrála cestovního ruchu a organizace destinačního managementu (DMC) působící v kraji podepsaly memorandum o spolupráci turistických oblastí a regionů na území Středočeského kraje. Všechny strany tím vyjádřily vzájemnou vůli a důvěru k oboustranné spolupráci. Strany memoranda byly: Středočeská centrála cestovního ruchu, Posázaví o.p.s. pro turistickou oblast Posázaví, Zlatý pruh Polabí, o.p.s., pro turistickou oblast Polabí, Sdružení Český ráj pro turistický region Český ráj, „Bohemia Centralis“ s.p.o. pro turistickou oblast Střední Čechy – západ, Město Kutná Hora pro turistickou oblast Kutnohorsko, TOULAVA, o.p.s., pro turistickou oblast Toulava a Destinační agentura Brdy, organizační složka Ekologického centra Orlov o.p.s. pro turistickou oblast Brdy a Podbrdsko.
Smluvní strany potvrdily zájem budovat a koordinovat aktivity vedoucí k rozvoji cestovního ruchu. Současně se zavázaly vytvořit předpoklady pro vzájemnou spolupráci regionálních informačních center, které operují v jednotlivých oblastech. Memorandum potvrzuje zájem vytvářet společné produkty v oblasti cestovního ruchu a zajišťovat jim náležitý marketing.

Další informace najdete na www.centralbohemia.eu.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button