Nový projekt STK pro chlapy

Výměna oleje, filtru do klimatizace, pneumatiky nebo doplnění vody do ostřikovačů, kvalitní benzin… péče o automobil u mužů nezná kolikrát mezí. Starají se takto i o svou tělesnou schránku?

Petr Koukal,  badmintonový hráč, sedminásobný mistr České republiky z let 2007 až 2014 Foto: Tomáš Bém/www.bem.cz

Petr Koukal (vlevo), badmintonový hráč, sedminásobný mistr České republiky z let 2007 až 2014 Foto: Tomáš Bém/www.bem.cz

Petr Koukal vystoupil na Corporate Health Day s příspěvkem o tom, proč je důležitá prevence. A také o tom, že zvláště muži často nemluví o svém zdraví. Jeho životní příběh sportovce, který dbal o zdravou pestrou stravu, nepil alkohol, sportoval a netrpěl stresovými situacemi, se změnil v momentě, kdy zjistil, že má zhoubný nádor ve varleti. Díky včasné léčbě se mu podařilo se uzdravit.

Se svou osobní zkušeností oslovil veřejnost projektem STK pro chlapy. Jeho cílem je větší informovanost a otevřenost i v rámci mužské populace. „Známí se víc ptali a otevřeně bavili s kamarádem, který měl rakovinu plic. Rakovina prostaty byla pro ně tabu,“ otevřeně hovořil o svých zkušenostech s nemocí Petr Koukal. Mottem projektu je: I chlapy můžou být nemocní.

Ze statistik vyplývá, že v České republice zemřou denně čtyři muži na rakovinu prostaty. Pokud by přišli dříve, tři z nich by se podařilo zachránit.

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..