Wellness & SpaZprávy

Starostové lázeňských míst se setkali v Teplicích

Více než 35 starostů a zástupců odborné veřejnosti z lázeňských míst se sešlo v pátek 15. 11. 2019 v Teplicích na historicky prvním Národním debatním lázeňském klubu, který uspořádalo Sdružení lázeňských míst ve spolupráci se Statutárním městem Teplice.

Foto: Sdružení lázeňských míst České republiky

„Národní debatní lázeňský klub je novou platformou, která nahrazuje původně pořádané konference a jeho cílem je vyvolání diskuze mezi samosprávou lázeňských měst a zástupci odborné veřejnosti a hlavně informovaní zástupců státní správy z řad ministerstev o specifikách péče samosprávy o lázeňská místa,“ sdělil Jan Kuchař, předseda Sdružení lázeňských míst a zároveň starosta města Františkovy Lázně.

V Teplicích starostové z lázeňských míst debatovali primárně nad tématy lázeňských poplatků a jejich vlivu na hospodaření lázeňských míst, neboť hosté, kteří přijíždějí na dlouhodobou lázeňskou léčbu se v podstatě stávají dočasným obyvatelem lázeňského místa a využívají veřejnou infrastrukturu města. Dalším velmi ožehavým tématem byla podpora lázeňských míst ze strany státní správy. Různé možnosti spolupráce v rámci dotačních titulů vyhlašovaných ministerstvy představila JUDr. Renata Králová, ředitelka odboru cestovního ruch Ministerstva pro místní rozvoj. Možné podpory pro lázeňská místa představili i zástupci Státního fondu životního prostředí – Mgr. Martin Kubica a Ing. Bohdan Polak. Okrajově se diskuze stočila i k ochraně přírodních léčivých zdrojů jako primárního bohatství lázeňských míst (RNDr.Tomáš Vylita) a doporučením ze strany Českého inspektorátu lázní a zřídel (Mgr. Zdeněk Třískala) zřídit v lázeňských místech lázeňské komise, které by se vyjadřovaly například i k plánovanému rozvoji měst s ohledem na ochranu přírodních léčivých zdrojů.

„Byli jsme velmi rádi, že tento první debatní klub se konal právě v našem městě, které se pyšní velmi bohatou historií spojenou s lázeňství,“ uvedl Jiří Štábl, náměstek primátora Statutárního města Teplice a zároveň člen rady Sdružení lázeňských míst.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button