Stane se i letos Francie nejvyhledávanější světovou destinací pro lyžování?

Jak uvedl francouzský portál tourmag.com na základě informace Domaines skiables de France, zimní střediska Francie zaregistrovala v minulé sezoně celkem 57,9 milionu lyžařských dnů, což představuje navýšení oproti minulému roku o 4 %. Stala se nejvyhledávanější světovou lyžařskou destinací, za ní zůstaly Spojené státy a Rakousko.

Foto: Atout France/Stéphane Frances a Jean François Tripelon-Jarry

Úžasný výhled na Alpy z l’Aiguille du Midi v masivu Mont-Blanc. Je to výchozí bod do Vallée Blanche s jednou z nejdelších evropských sjezdovek. Foto: Atout France/Stéphane Frances a Jean François Tripelon-Jarry

A co přichystala francouzská střediska letos? Vybíráme ze zajímavostí a novinek.

ALPE D’HUEZ

Jedinečný zážitek slibuje sjezdovka Sarenne za svitu měsíce. Vyjedete poslední kabinkou na Pic Blanc, zažijete západ slunce nad masive Grandes Rousses, dáte si aperitiv uvnitř ledovce v nadmořské výšce 3000 m a vyrazíte na jedinečný sjezd Sarenne za svitu měsíce.

Wellness proniká čím dál více i do horských středisek. V hotelu Au Chamois d´Or**** otevřeli ve výšce 2300 metrů nové wellness centrum s celkovou plochou 350 m2. Do střediska zamířil i koncept originálních podniků La Folie Douce. Věhlasný „club house“ s kabaretními vystoupeními najdete na dojezdu sedačkové lanovky Marmotte 1.

LES 2 ALPES

Nově se od letošní zimy představí snowpark – jmenuje se 2 Alpes Freestyle Land a má nový koncept, tematicky laděné zóny a extra výzdobu. I zde si potrpí na romantiku: lyžování za úplňku každý měsíc jeden den (17. 12., 16. 1., 14. 2., 17. 3. a 15. 4.).

ISOLA 2000

Středisko v Jižní Alpách nabízí nové rezidence, jedna patří společnosti MMV kategorie 3* a druhá rezidence kategorie 4* Le Chastillon patří společnosti Soleil Vacances.

COURCHEVEL

Přichází s novou nabídkou i pro lyžující v páru. Sleva 10 eur/os. při zakoupení 2 stejných skipasů (min. 6denních).

VAL THORENS

Diamantem se stal pětihvězdičkový hotel Koh-i-Noor, nejvýše položený Palace v Evropě. Mytický hotel Fitz Roy prošel kompletní renovací a kvalita poskytovaných služeb byla oceněna 5. hvězdou.

MONTGENÈVRE

Lyžařská oblast „Grand Montgenèvre“ se rozrostla o 10 sjezdovek. Spolu s dalšími středisky v okolí sdruženými pod název Via Lattea je v této lyžařské oblasti 400 km sjezdovek.

ORCIÈRES 1850

Středisko Orcières pořádá letošní sezonu druhý ročník týdne pro nezadané! Týden lyžování, zábavy, aktivit, překvapení… 29. 3.–5. 4. 2014.

 

Foto: Atout France/Stéphane Frances a Jean François Tripelon-Jarry

Vysokohorská restaurace le Panoramic ve středisku Courchevel 1850 nabízí krásný pohled na alpský masiv a Mont Blanc. Foto: Atout France/Stéphane Frances a Jean François Tripelon-Jarry

LA PLAGNE

Hotel Carlina 4* se rozrostl o 5 apartmánů. Nová sáňkařská dráha v Plagne Bellecôte je dlouhá 3 km.

LES ARCS

Středisko nabízí noc v iglú. Vesnička iglú se rozrostla a je největší ve Francii (celkem 400 m2).

SERRE CHEVALIER

K novinkám střediska patří také nové 4* hotely a nová kabinková lanovka Serre Ratier s kapacitou až 2500 osob za hodinu.

TIGNES

Kabinková lanovka Aéroski v Tignes Le Lac spojující Tignes s Val d´Isère přes masiv Tovière byla kompletně zrenovována. Ve středisku je první 5* hotel – Les Suites du Nevada v Tignes Val Claret a nová 4* rezidence Santa Terra v Tignes Les Brévières,

VAL D’ISÈRE

Mezi novinky patří rodinný skipas! Rodina s min. 4 členy má možnost získat všechny 6 či 7denní skipasy za cenu dětského – tj. se slevou 20 %.

Přehled workshopů ATOUT FRANCE připravovaných na rok 2014 najdete v novinách TTG č. 16.

maj

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..