Workshopy

Spousta nových zážitků ve Štýrsku

Rakouský region Štýrsko si pro Vás letos připravil řadu novinek.  Můžete se řítit rychlostí až 115 km/h na nové lanové dráze. Vyzkoušet si jízdu „cabrio kabinou“ nové lanovky s dokonalým výhledem na Dachstein nebo se projít na nejvýše položeném visutém mostě v Evropě, a to ve výšce 2700m nad mořem.

Foto: www.derdachstein.at
Foto: www.derdachstein.at

Nová dráha „Zipline Stoderzinken“

Není to nic pro ty, kdo se bojí výšek, protože návštěvníci tady sjíždějí po čtyřech paralelních ocelových lanech 120 metrů nad zemí z výšky 1.600 metrů nad mořem do údolí. Na dráze dlouhé 2,5 kilometru mohou přitom dosahovat rychlosti až 115 kilometrů v hodině.

Dráha Zipline Stoderzinken u Gröbming je největší zařízení svého druhu a je  evropským unikátem. Představuje hru na nervy a zaručuje notnou dávku adrenalinu, ale je přitom maximálně bezpečná. Rychlost regulují neopotřebovatelné brzdy využívající vířivé proudy. Zajišťují mírné dobržďování před výstupem z dráhy. Na to se mohou spolehnout jak lehké váhy od 30 kilogramů, tak piloti mohutnější konstrukce o tělesné váze až 125 kilogramů.

Údaje a fakta o dráze Zipline Stoderzinken:

– celková délka: 2.500 metrů

– délka sekce 1: 1.500 metrů
– délka sekce 2: 1.000 metrů
– výškový rozdíl: 700 metrů

– maximální rychlost: 65 – 115 km/h
– největší výška nad zemí: 120 metrů

Všechny informace na: www.zipline.at

 

Foto: www.derdachstein.at
Foto: www.derdachstein.at

Nová skleněná kabina s balkonem na Dachstein

Lanovka vybudovaná v letech 1966-1969 a vedoucí přes jižní stěnu Dachsteinu umožňuje mnoha návštěvníkům už víc než 40 let, aby se rychle dostali do nádherného horského světa Dachsteinu. V roce 2013 bude tato lanovka Südwandbahn vybavenou novou, inovativní kabinou. Kabina Cabrio Gondel na Dachsteinu bude uvedena do provozu 18. května a nabídne hostům zcela novou atrakci. V kabině, která pojme 10 osob, se masiv Dachsteinu ocitne pro cestující při jízdě nahoru na dosah blízko. Design kabiny bude inovativní a uvnitř budou mít hosté možnost dívat se na obrazovce na filmy o Dachsteinu. Střecha Cabrio zaručuje velkolepé zážitky z přírody zvláště při jízdě lanovkou při východu a při západu slunce.

 

Foto: www.derdachstein.at
Foto: www.derdachstein.at

Nový visutý most na Dachsteinu

Jedná se o nejvýše položený visutý most v Evropě, a to ve výšce 2.700 m. Tento visutý most se potáhne podél jižní stěny Dachsteinu v délce asi 100 metrů a se stoupáním 12 % a bude od jara roku 2013 dalším senzačním zážitkem na Dachsteinu vedle vyhlídky Sky Walk a Ledového paláce. Visutý most nabízí skutečně ohromující volný výhled na horské vrcholy v Rakousku až po pohoří Triglav ve Slovinsku a do oblasti Kamenného moře. Bude přímo propojen s Ledovým palácem na Dachsteinu. Expozice o historii  Dachsteinského ledovce bude zajímat nejen malé návštěvníky, ale poučí se zde zcela jistě také dospělí.

 

www.derdachstein.at

Telefonické informace:

Oblast Schladming-Dachstein

Telefon +43(0)3687/23310

info@sommercard.info

www.sommercard.info

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button