Sport, Praha a Grand: nejčastější slova v názvech hotelů

Názvy českých hotelů, penzionů a kempů nejčastěji obsahují slova sport, Praha a grand. Slovo sport má v názvu 175 ubytovacích zařízení, Prahu 57 a grand pak 45. Na dalších místech figurují slova jako zámek, pohoda či Bohemia. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Podobně jako statistici každý rok uvádějí nejpopulárnější jména u novorozenců, rozhodli se letos sestavit tento žebříček i u hotelů. Mezi další častá slova v názvech ubytovacích zařízení patří hrádek, pivo, zámeček, radost, slunce, rybník, Brno, vyhlídka, u zámku, panorama, ostrov, koruna, na vyhlídce, věž, slunce, slunečnice a skalka. Zastoupena jsou také jména Barborka, Barbora, Eliška či Jakub.

„Dát dobrý a funkční název jakémukoliv projektu není vůbec jednoduché a může to být ovlivněno řadou faktorů. Všechno je spojeno s klienty a tím, aby věci pochopili – jde o vytvoření nebo využití očekávání a také o relevantní kontext,“ uvedl ředitel Marketingového institutu Tomáš Poucha.

Hotel Grand byl v historii užívané jméno – zpravidla jako ten největší a nejlepší hotel ve městě. Těžko se tak podle něj tedy může jmenovat malý penzion nebo ubytovna. Stejně tak pokud nebude hotel Sport poblíž sportovišť, bude to velmi matoucí.

„Zákazníci zkrátka musí rychle pochopit, co od takového zařízení mohou očekávat a hoteliéři potom nemusí budovat image a něco vysvětlovat a nemusí ani nic moc vymýšlet. Spíše než hotel Sport nebo Grand mi potom nedává smysl Barbora nebo Atom – tam bych sám moc nevěděl, nebo ani nechtěl přemýšlet, co mě čeká,“ dodal Poucha.

V ČR je 9448 ubytovacích zařízení, která nabízejí 205 000 pokojů a 525 000 lůžek. V ČR je také 54 0000 míst pro stany a karavany. Nejvíc je penzionů, kteří tvoří 38 procent celkových kapacit, tříhvězdičkové hotely mají podíl 15 procent, kempy osm procent a více než čtyřhvězdičkové hotely šest procent. Nejvíc ubytovacích zařízení je Jihočeském a Královéhradeckém kraji.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..