DopravaTechnologieZprávy

Společnost General Atlantic investuje do Kiwi.com

Globální growth equity společnost General Atlantic oznámila strategickou investici do české online cestovní platformy kiwi.com. Zakladatelé platformy Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají jejími významnými podílníky a v rámci partnerství s General Atlantic pokračují v řízení strategického růstu společnosti. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Oliver Dlouhý

„Z partnerství s General Atlantic jsme nadšení, pouštíme se díky němu do další fáze růstu. Našim zákazníkům chceme přinášet na stále komplexnějším trhu online travel služeb hodnotu i možnost volby,“ řekl Oliver Dlouhý. „Hluboká expertíza General Atlantic v technologickém a cestovním sektoru i dosavadní výsledky při pomoci rychle rostoucím disruptivním firmám dosáhnout globálních rozměrů budou pro Kiwi.com obrovským benefitem,“ dodal.

Společnosti Kiwi.com byla založena v roce 2012 a na základě podílu na trhu byla v letech 2017 a 2018 označena magazínem Forbes za startupovou jedničku. Díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 400 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má více než 2400 zaměstnanců po celém světě.

Společnost General Atlantic se už po 40 let, během kterých investovala do více než 350 společností, zaměřuje na odvětví, která jsou formována technologiemi a inovacemi. Mezi investice společnosti patří například Priceline, Airbnb, Meituan, Flixbus, Uber, Despegar, Smiles nebo Mafengwo.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button