DopravaZprávy

Společnost flydubai spojuje Prahu s Dubají

Dubajská letecká společnost flydubai zprovoznila začátkem prosince přímou linku z Dubaje do Prahy.

Foto: archiv flydubai
Foto: archiv flydubai

„Praha patří k nejoblíbenějším destinacím v Evropě. Díky našemu zavedení čtyř letů týdně získají cestující na lince Praha–Dubaj více možností výběru a vyšší flexibilitu přepravy. Tato nová trasa se řadí mezi pět nově představených tras, které zavádíme v reakci na zvyšující se poptávku po propojení zemí střední a východní Evropy s širším regionem Blízkého východu, Afriky a jižní Asie,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci Ghaith Al Ghaith, generální ředitel flydubai.

Společnost flydubai bude týdně provozovat čtyři lety mezi Terminálem 2 letiště Dubai International Airport a pražským Letištěm Václava Havla. Ceny za zpáteční letenku v Economy Class z Prahy začínají na částce 7270 Kč včetně zavazadla o hmotnosti 20 kg, zpáteční letenka v Business Class potom na částce 33 000 Kč včetně všech poplatků a zavazadla o hmotnosti 40 kg. Ceny jsou platné pro prodej do 20. prosince, s odlety až do konce září 2015.

Ghaith Al Ghaith, generální ředitel flydubai na tiskové konferenci v Praze, Foto: Vlaďka Bratršovská
Ghaith Al Ghaith, generální ředitel flydubai na tiskové konferenci v Praze, Foto: Vlaďka Bratršovská

„Poptávka po letech z Prahy do Dubaje dlouhodobě roste, proto jsme rádi, že můžeme cestujícím díky novému partnerovi flydubai nabídnout další navýšení počtu letů do této atraktivní destinace,“ komentoval zahájení provozu Jiří Vyskoč, ředitel pro letecký obchod Letiště Praha, a. s., a dodal: „Zároveň se díky příchodu flydubai rozšíří nabídka spojení do vzdálenějších exotických destinací, jako jsou např. Tanzánie, Nepál či africké státy Djibouti nebo Burundi. Odhadujeme, že by flydubai mohla během prvního roku provozu přepravit mezi Prahou a Dubají až 60 tisíc cestujících.“

Cestující na nové lince do/z Prahy budou mít v Economy Class možnost využít po dobu letu palubní zábavní systém s více než 1000 hodinami filmů, televizních pořadů a hudby.

K dispozici je i Business Class, přičemž lze využít nonstop služby speciálního týmu, který pomáhá s rezervacemi a zodpovídáním dotazů. Dále tato třída nabízí přednostní odbavení, pohodlná prostornější sedadla a širokou nabídku občerstvení a zábavy na palubě.

[box]

Číslo letu Frekvence Letiště Čas odletu Čas příletu Délka letu
FZ781 úterý, čtvrtek, pátek, sobota DXB-PRG 08:40 12:20 6:40
FZ782 úterý, čtvrtek, pátek, sobota PRG-DXB 13:05 22:00 5:55

[/box]

 

Aerolinky flydubai otevřely jen v letošním roce celkem 23 nových tras.

Společnost flydubai zahájila komerční provoz v roce 2009 s cílem rozvíjet příležitosti v oblasti dopravy, cestovního ruchu a obchodu a rozšiřovat možnosti dopravních spojení mezi Dubají a zeměmi Blízkého východu, Perského zálivu, Afriky, Kavkazu, Střední Asie, Evropy a indického subkontinentu. Společnost flydubai byla nedávno vyznamenána cenou CAPA Awards for Excellence in Aviation jako nejinovativnější a nejvlivnější dopravce ve své kategorii za rok 2014. Dosud vybudovala síť 86 destinací, z nichž 54 mělo dříve s Dubají nedostatečné letecké spojení. Během šesti let aerolinky vytvořily flotilu složenou ze 42 nových letounů Next-Generation Boeing 737-800 a provozují více než 1200 letů týdně.

Jeyhun Efendi, obchodní senior viceprezident flydubai pro region Spojené arabské emiráty, Blízký východ, Evropu a SNS, s ředitelkou TTG Czech paní Amarou Zemplinerovou , Foto: Vlaďka Bratršovská
Jeyhun Efendi, obchodní senior viceprezident flydubai pro region Spojené arabské emiráty, Blízký východ, Evropu a SNS, s ředitelkou TTG Czech paní Amarou Zemplinerovou , Foto: Vlaďka Bratršovská

Dubaj patří k nejoblíbenějším turistickým cílům na světě. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství zajímavých míst i sportovního a kulturního vyžití. Cílem Dubaje je přilákat do roku 2020, kdy bude město pořadatelem světové výstavy World Expo, dvacet milionů turistů.

Letenky lze koupit na webové stránce flydubai (flydubai.com), prostřednictvím místního kontaktního centra (+420 224 282 820), v prodejnách sítě flydubai nebo u cestovních partnerů. Na stránkách flydubai.com najdete také další informace a podrobnosti o pronájmu automobilů či službách cestovního pojištění.

Flydubai na českém a slovenském trhu zastupuje od 12. října společnost Blue Sky Travel.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button