Zprávy

Španělsko s dětmi

Cestujete s dětmi a nejste si tak úplně jistí, kam je vzít, aby se nenudily a pořádně si to užily? Španělsko je ta pravá volba, rodinám a zejména dětem jsou tu velmi nakloněni.

Foto: Turespaña

Buďte si jistí, že kamkoliv ve Španělsku zavítáte, vždy tam najdete něco, z čeho budou vaše děti nadšené. Největší lákadlo je pro ně samozřejmě moře, ale co když chcete jet jenom na pár dní nebo na víkend a ještě ke všemu mimo letní sezónu? I pak máte spoustu možností. Můžete je vzít třeba do delty řeky Ebro pozorovat ptáky, je to úžasná podívaná, nebudete zklamáni ani vy, ani vaše děti. Nebo je vezměte do zábavního parku PortAventura World u katalánské Tarragony. Nemusíte se vyhýbat ani městům, i když nabídky cestovních kanceláří na víkendové pobyty v Barceloně, Valencii či Madridu zjevně předpokládají, že na takový zájezd pojedou bezdětní nebo rodiče, kteří si zajistí hlídání. A co kdyby někdo naopak nabídl víkend do těchto míst mimo letní sezónu pro rodiče s dětmi? Španělská městská turistika má i v tomto ohledu co nabídnout. Zde pár doporučení, jak strávit 48 hodin ve velkých španělských městech s dětmi.

48 hodin v Madridu s dětmi

Uprostřed madridu je velký park Buen Retiro, kde se s dětmi můžete projet na lodičkách a zhlédnout spoustu loutkových představení. Kabinovou lanovkou pak můžete přejet do parku Casa del Campo a zajít do zábavního parku atrakcí. Pokud jedete s malým fotbalovým nadšencem, pak ho určitě musíte vzít buď na stadión Realu Madrid, nebo na zcela nový a opravdu úchvatný stadión klubu Atlético Madrid. Oba stadiony svojí velikostí vyrazí dech i dospělým.  Odtud se stačí převést metrem na hlavní náměstí Puerta del Sol a dát si ty nejlepší sladkosti ve vyhlášené cukrárně Mallorquína. A pak hurá na bojovku, schválně, kdo nejdřív najde symbol Madridu, sochu medvěda a nultý kilometr.

48 hodin v Barceloně s dětmi

Barcelona nabízí neuvěřitelné množství zábavy pro děti i jejich rodiče. Ano, přesně tak. Na atrakcích pro děti se totiž pobaví nejen malí, ale i velcí. Pokud si chcete vyrazit do přírody, pak určitě na kopec zvaný Montjuic, kam se můžete nechat vyvést kabinovou lanovkou. Nahoře je pak neuvěřitelné množství prolézaček, zvukových skákaček apod. My ale doporučujeme Museo de la Xocolata, neboli muzeum čokolády. Kromě slavných staveb od Gaudího v čokoládovém provedení tu najdete i postavičky z Disneyovek, slavné fotbalisty a všelijaké figurky z pohádek. Opravdová čokoládová veledíla mistrů cukrářů. 

48 hodin ve Valencii s dětmi

Oproti Madridu má Valencie výhodu, že leží u moře. Když ale počasí není na koupání, pak kam? Určitě na kolo a projet se vyschlým korytem řeky Turia. Levné půjčovny kol jsou na různých místech. Zastavit se můžete v parku Gulliver nebo v planetáriu a 3D kině Imax a podívat se na filmy o vesmíru a naší planetě.  Určitě stojí za to zamířit do Oceánografického muzea a pokochat se pohledem nejen na žraloky, ale i na tuleně a tučňáky. Na druhé straně vyschlého koryta pak leží Biopark, nádherná zoologická zahrada.  No a pak hurá do města na věž Miguelete, a po náročném výstupu na typický studený nápoj zvaný horchata.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button