Kam jet?ŠpanělskoZahraničíZprávy

Španělsko očekává, že turistický ruch v letě dosáhne 90 procent stavu před pandemií

Španělsko očekává, že počet turistů v letošní letní sezoně dosáhne 90 procent stavu před pandemií covidu-19. Turisté ze severu Evropy si navzdory inflačním tlakům rezervují více pobytů než v roce 2019, uvedl zástupce tamního ministerstva průmyslu, obchodu a cestovního ruchu.
Foto: Pixabay

 

 

„Inflace zatím poptávku ve vrcholné letní sezoně netlumí,“ uvedl státní tajemník pro cestovní ruch Fernando Valdés. Předpokládá, že cestovní ruch v jedné z nejnavštěvovanějších zemí světa čeká hlavní sezona srovnatelná s některými silnými roky před pandemií. „Je to solidní oživení v obtížných podmínkách,“ řekl.

Předběžné údaje španělského statistického úřadu ukázaly, že míra inflace v červnu v zemi vzrostla na 10,2 procenta. Je tak poprvé od dubna 1985 dvouciferná.

Podle údajů společnosti Forward Keys, která se zabývá průzkumem trhu, dosáhly rezervace na červenec a srpen už 90 procent úrovně roku 2019. Potvrzené rezervace ze Švédska jsou téměř o 79 procent vyšší než v létě před pandemií, dánské pak o 46 procent vyšší. Do Španělska bude v nadcházejících měsících cestovat více Němců a Britů než v roce 2019. Počet turistů ze Spojených států je zatím o čtyři procenta nižší.

Kapacita míst v letadlech do Španělska je pro letní měsíce o osm procent nižší než před pandemií. Podle oficiálních údajů ale výrazné rušení letů nenastalo.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button