Kam jet?Novinky

Španělsko, jeden stát, přesto různá opatření

Budeme si muset zvyknout, že cestování do jednoho státu bude mít různá omezení podle oblasti, v které se nacházíte. Zářným příkladem je rozdíl při cestě do pevninského Španělska a na Baleáry, kde se test při příjezdu nevyžaduje, ale je povinný při návratu do ČR, a naopak, při cestě na Kanárské ostrovy se test vyžaduje při příjezdu do dané destinace.

Foto: Pixabay

Rozdílností je však více. Španělská centrální vláda převedla určitá rozhodnutí a řízení pandemie na jednotlivé autonomní oblasti. Proto je nutné se před cestou řádně informovat. Například v Katalánsku jsou restaurace a bary otevřené pouze do 22:00 večer, zatímco v Madridu až do půlnoci.

Obecně se dá říci, že jednotlivé oblasti vyhlašují uzavírku, tedy zákaz cestování z/do jiné autonomní oblasti nebo provincie v době konání lokálních svátků. Centrální vláda pak omezuje pohyb v případě celostátních svátků, jako to bylo 1. listopadu a bude tomu tak jistě na počátku prosince v den výročí Ústavy.

Nicméně život jde ve Španělsku dál, restaurace fungují, malé i velké obchody také, je možné posedět na pláži. Otevřené bez zákazu cestování zůstaly celkem 4 oblasti: Baleárské a Kanárské ostrovy, Extremadura a Galicie.

Mapa pandemického postižení a omezení mobility dle jednotlivých autonomních oblastí:

https://www.rtve.es/noticias/20201109/mapa-confinamiento-comunidades-autonomas-coronavirus/2049416.shtml

Newroom TTG/Turespaña

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button