Kam jet?NovinkyŠpanělskoZahraničí

Španělská Kantábrie a její sportovní a turistické možnosti

Pod pojmem „Zelené Španělsko“ se skrývají nádherné, věčně zelené autonomní oblasti rozprostírající se kolem Biskajského zálivu a táhnoucí se až na samý západní cíp Španělska. Jednou z těch, která vás okouzlí na první pohled, je Kantábrie.

Foto: Turespaña

Často se Češi přeslechnou a slyší Kalábrie, ale to jsou dvě naprosto odlišné země. Španělská Kantábrie neboli Cantabria je rozprostřená na severním pobřeží Pyrenejského poloostrova a nabízí naprosto odlišný pohled na Španělsko. Cizinci ji zatím moc neobjevili, španělští turisté je převyšují v poměru 4 ku 1, ovšem tento pohostinný, zelený region nabízí nespočet zajímavostí a překvapení na relativně malé ploše.

Maličká Kantábrie se těší skvělé pověsti mezi surfaři, protože jsou tu jedny z nejlepších podmínek na surfování. Kantábrie je kolébka surfování ve Španělsku a nikde nenajdete tak skvělé podmínky.

Foto: Turespaña

Nedaleko pobřeží se můžete ponořit do svěží kantabrijské zvlněné krajiny, která ukrývá jedny z nejcennějších jeskynních maleb světa. Slavná jeskyně Altamira je jednou z nich. Nejsou to ale jen jeskyně s pravěkými malbami, ale také krápníkové jeskyně, které patří k nejúžasnějším na světě, například jeskyně Soplao.

Kantábrie se může pyšnit desítkami úžasných a neobjevených pláží a jedním z nejkrásnějších, ale také nejvíce přehlížených pohoří Evropy – Picos de Europa. V centru toho všeho leží Santander, živoucí hlavní město Kantábrie. Santader je město velni elegantní a vznosné, kam v horkém létě jezdívaly královské rodiny.

Pobřežní Kantábrie má výhodu teplého klimatu díky blízkosti oceánu, který navíc dodává životadárnou vláhu celé zemi. Zatímco pobřeží je protkané lehce dostupnými městečky jako Castro Urdiales nebo San Vicente de la Barquera, vydáte-li se do vnitrozemí, narazíte na hluboká údolí, izolované skalní masivy a na hranici s Asturias pak vysoké Picos de Europa, které byly překážkou pro Římany, kteří se snažili tuto oblast podmanit. Pro jakéhokoliv horolezce je to skutečný ráj na zemi. Nejvyšší horou je Torre de Cerredo (2646 m). Zdánlivě nic moc, ale výstup stojí za to, neboť stoupáte prakticky od mořské hladiny.

Foto: Turespaña

Kantábrie skrývá také velmi významné poutní místo v údolí Liébana. Poutníci to rozhodně neměli a nemají lehké, aby se dostali až do kláštera Santo Toribio de Liébana. A v této oblasti se také nachází jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Picos de Europa, a to díky lanovce Fuente Dé.

Chcete-li se dozvědět něco více o této oblasti a zkušenostech mladých horolezců, přijďte na festival Obzory na jejich povídání O LEZENÍ A LÁSCE K HORÁM. CORDILLERA CANTABRICA – Festival Obzory

Španělská centrála vás zve v rámci Festivalu na Happy hour s ochutnávkou španělské paelly a španělského vína. Paellu připraví kuchař Josef Kolařík, který letos postoupil do užšího finále soutěže Světového dne paelly ve Valencii https://festivalobzory.cz/program/paella-a-vinko-aneb-spanelske-happy-hour/

Turespaña, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button