Soutěžte s námi a dozvíte se vše o Alžbětě II.

Pět z vás vyhraje publikaci Anastázie Harris Alžběta II. – Pracující žena z nakladatelství Mladá fronta. Soutěž končí 14. června.

14-01

Alžběta II. čte tajné zprávy výzvědných služeb a jako jediná na této planetě se jimi zabývá už od dob Stalina. Vždycky když před Buckinghamským palácem zastaví vůz s novým premiérem, dotyčnému se nervozitou zrychlí dech. Nejde políbit ruce vetché prababičce. Jde se uctivě poklonit panovnici, která ho jedinou otázkou může zredukovat na politického zelenáče.

Alžběta do svých deseti let snila o tom, že se provdá za farmáře a bude žít obklopená koňmi, krávami a psy. Zhroutil se jí svět, když se její plachý otec nečekaně stal králem a rodina musela do Buckinghamskeho paláce. „Bylo to jako bivakovat ve starém muzeu plném myší…“ Otci, s kterým do té doby skákala panáka, se musela začít klanět a i v zahradě mít naražený klobouk a chovat se způsobně. Alžběta v jedenadvaceti letech přesvědčila nejhezčího oficíra v britském impériu, aby se do zlaté klece nechal zavřít s ní, a společně zmodernizovali monarchii tak, že zůstala institucí, na kterou jsou všichni Britové pyšní.

Alžběta odmítla být loutkou nebo filmovou hvězdou, tvrdě ve svém úřadu pracovala. Matka čtyř dětí si vysloužila v historii místo poslední skutečné a globálně uctívané královny.

Nejen o tom se můžete dočíst v právě vydané knize Anastázie Harris Alžběta II. – Pracující žena z nakladatelství Mladá fronta.

Výhra: Na pět výherců čeká publikace Anastázie Harris Alžběta II. – Pracující žena z nakladatelství Mladá fronta.

[box]

Soutěžní otázka:

Kdy oslavila královna Alžběta II. své devadesáté narozeniny?

Odpovědi zasílejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy, telefonu či e-mailu. Prosíme o zaslání odpovědí do 14. června 2016. Soutěž se řídí všeobecnými pravidly uvedenými na stránkách www.ttg.cz.

[/box]

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..