Soutěžte s Laternou magikou o vstupenky na nové představení

Laterna magika uvedla letos v únoru novou multimediální inscenaci Podivuhodné cesty Julese Verna inspirovanou světem jednoho z nejslavnějších francouzských romanopisců. Nový projekt, který vznikl pod taktovkou režiséra Davida Drábka, je oslavou odkazu Julese Verna, ale také holdem průkopníkům filmu.

Foto: Archiv Laterna Magica

Foto: Archiv Laterny magiky

Odehrává se totiž v prostředí filmového ateliéru z prvních desetiletí 20. století, v němž se pionýři tohoto média pokoušejí zachytit na celuloidový pás jeden z románů Julese Verna. Do natáčení se ovšem připlete i sám spisovatel se svojí manželkou a jeho přítomnost i další události promění natáčení tak trochu v grotesku. David Drábek, který je v současnosti uměleckým šéfem Klicperova divadla v Hradci Králové, je známý svými odvážnými režijními postupy i divadelními hrami plnými svérázného humoru, ironie, sarkasmu a situační komiky.

A tak se i Podivuhodné cesty Julese Verna nesou v odlehčeném duchu. Jedná se o autorské divadlo, ve kterém tentokrát dostává herecká akce mnohem větší prostor než v ostatních inscenacích Laterny magiky. Spolu s režisérem Davidem Drábkem stojí za vznikem dramaturgyně a scenáristka Markéta Bidlasová, hudební skladatel Darek Král, kostýmní výtvarnice Simona Rybáková nebo scénograf Jakub Kopecký.

Choreografie pohybových sekvencí se ujali Martin Pacek a Henrieta Hornáčková, která je také představitelkou jedné z ženských dvojrolí. Ve hře vystupují hostující herci i taneční soubor Laterny magiky. Stále však jde o syntetické divadlo, které je základním principem Laterny magiky už od počátků její existence.

www.laterna.cz

[box]

Soutěžní otázka:

1 – Který z románů Julese Verna se snaží natočit hrdinové nové inscenace?

2 – Ve kterém roce se Laterna magika představila úplně poprvé?

Výhra:

2×3 vstupenky na inscenaci Podivuhodné cesty Julese Verna 4. dubna 2015.

Odpovědi zasílejte faxem na číslo 224 252 567 nebo odpovídejte na e-mail office@ttg. cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy a telefonu. Odpovědi prosím zasílejte do 18. března 2015. Pravidla soutěží najdete zde.

[/box]

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..