Soutěžte s Českými aeroliniemi o letenky do Abú Dhabí

Abú Dhabí je moderním a intenzivně se rozvíjejícím centrem stejnojmenného emirátu a současně hlavní město Spojených arabských emirátů. Díky své rozloze (je největším ze všech sedmi emirátů) nabízí Abú Dhabí nepřeberné množství vyžití, od kultury přes sport po oddych na plážích či poznávání přírodních krás.

Foto: Archiv firmy

Foto: Archiv firmy

V samotné metropoli si návštěvníci, kteří rádi tráví část dovolené nakupováním, můžou přijít na své v několika hypermoderních obrovských nákupních centrech. Marina Mall je doslova několik kroků od výstavního bulváru Corniche Street, místní mariny a nádherných pláží s bílým pískem. Ta nejhezčí, v délce přibližně 1,5 kilometru, lemuje hotel Emirates Palace, který patří k nejluxusnějším a největším hotelům nejen ve Spojených arabských emirátech. Monumentálnost hotelu, množství použitého mramoru a zlata vyrazí při první návštěvě každému návštěvníkovi dech.

Abú Dhabí, to ani zdaleka nejsou pouze nákupní centra, pláže či luxusní hotely. Město i jeho okolí disponují řadou vynikajících golfových klubů a hřišť. Je hříchem být v Abú Dhabí a nenavštívit Velkou mešitu Šejka Zayeda, sjednotitele a otce emirátů. Je to největší mešita ve Spojených arabských emirátech a jedna z deseti největších na celém světě! Vyhraďte si na její návštěvu dostatek času, určitě to stojí za to.

Milovníci rychlých aut si přijdou na své na závodním okruhu F1. Na začátku listopadu se na něm opět pojede Velká cena Abú Dhabí. Hned vedle závodního okruhu F1 je zábavní park Ferrari World s legendární Formula Rossa, což je nejrychlejší horská dráha na světě, která vás vystřelí rychlostí až 240 km/hod. Velmi působivý zážitek pro silné žaludky!

Abú Dhabí je také branou do pestrobarevného světa pouští. Už i jednodenní pouštní safari spojené s návštěvou některé z oáz je nezapomenutelným zážitkem. Zajímavým tipem může být návštěva oázy Liwa. Duny v jejím okolí mají výšku až 300 metrů, pro sáňkování na písku postačující. Pulzující tradiční arabské městečko Al Ain na hranicích s Ománem bylo původně oázou. Funguje v něm tradiční súk, v centru se zajímavě propojuje arabská architektura, historické památky a stále fungující datlové plantáže. A pokud rádi šplháte po horách, nad městem se vypíná nejvyšší hora emirátu Abú Dhabí Jebel Haffit. Má sice nadmořskou výšku pouze 1300 m a pod její vrchol se dostanete po prvotřídní asfaltce, samotná cesta desítkami serpentin ve skalnaté poušti a úžasné výhledy do krajiny stojí za kousek námahy.

Přímo do Abú Dhabí vás pohodlně dopraví České aerolinie přímým letem z Prahy s odlety každé pondělí, středu, čtvrtek a neděli. Spoje ve středu a neděli odlétají z Prahy ve 12:05 s příletem do Abú Dhabí ve 20:10. Spoje v pondělí a ve čtvrtek jsou vypravovány ve 23:25 s příletem do Abú Dhabí druhý den v 10:30. S Českými aeroliniemi je možné cestovat z Prahy až do Al Ainu na jednu letenku.

Vyhrajte 2 letenky do Abú Dhabí od Českých aerolinií

Soutěžte!

Hrajte o dvě letenky v cestovní třídě Economy s Českými aeroliniemi, tentokrát do Abú Dhabí. Zapojit se může každý! Výherce si hradí letištní taxy.

Soutěžní otázky:

1. Ve kterém roce se na okruhu Yas Marina Circuit jel poprvé závod F1?

2. Jak se jmenuje letecký národní dopravce Spojených arabských emirátů, se kterým v roce 2011 navázaly České aerolinie codesharovou spolupráci?

Odpovědi zasílejte faxem na číslo 224 252 567 nebo odpovídejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy, telefonu či e-mailu. Odpovědi prosím zasílejte do 9. října 2013.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..