Soutěžte o vstupenky na Malého prince v Laterně magice

Laterna magika připravila na Nové scéně Národního divadla novou inscenaci, která je inspirovaná jednou z nejslavnějších knih světové literatury – Malým princem Antoina de Saint-Exupéryho. Premiéra pod vedením režiséra Vladimíra Morávka se uskutečnila 1. dubna 2016 a vy máte již nyní příležitost soutěžit o vstupenky na tuto inscenaci.

Foto: Laterna magica

Foto: Laterna magica

„Malý princ je univerzální příběh, ideální pro rodinné publikum,“ raduje se umělecký šéf Laterny magiky Zdeněk Prokeš a dodává: „I nová inscenace chce umně zasáhnout jak děti, tak dospělé a každému nabídnout to, co je mu nejbližší: dětem dobrodružný příběh, dospělým pak hlubší vhled do metafory, kterou Exupéryho příběh představuje.“ V inscenaci budou účinkovat dospělí i dětští herci, nebude chybět zpěv ani tanec. Hudebního aranžmá se chopil všestranný skladatel Zbyněk Matějů, choreografie byla svěřena do rukou Libora Vaculíka. Na výpravě se podílejí kostýmní návrhářka Sylva Zimula Hanáková, architekt Daniel Dvořák a specialista na projekce a trikový film Šimon Koudela.

Malý princ bude inscenací, která svým vlastním a novým způsobem oživí někdejší vynález Josefa Svobody a Emila Radoka, polyekrán. Žijeme však ve světě nových technologií, a tak i Laterna magika má větší ambice ve vytváření snové jevištní reality.

„Projekce je tu svou éterickou podstatou nanejvýš na místě a k tomu génius loci Laterny magiky. Polyekrán se v našem pojetí posouvá od původní technologie svítících krabiček k dílčím obrazům, které se noří ze základního obrazového plánu projekcí a opět se v něm rozplynou. Využíváme veškerou techniku, kterou Nová scéna aktuálně nabízí,“ prozradil scénograf Daniel Dvořák o svém řešení.

Výhra: Rodinné vstupné dvakrát 3 vstupenky na představení Malého prince 30. června 2016

[box]

Soutěžní otázka

Kterým rokem je datováno první vydání knihy Malý princ?

  1. 1942
  2. 1943
  3. 1944

Odpovědi zasílejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy, telefonu či e-mailu. Prosíme o zaslání odpovědí do 1. května 2016.

[/box]

Více na www.narodni-divadlo.cz/cs/laterna-magika.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..