Soutěžte o pobyt v Lipsku: mladé, pestré a kreativní destinaci

Lipsko je mladé, Lipsko je pestré, Lipsko je kreativní – a je známé po celém světě svým dynamickým uměním, hudební a festivalovou scénou. To vše do města přitahuje nejen umělce a herce – to také dělá tvůrčí Lipsko jedním z nejmódnějších cílů cestování v Německu.

Südplatz Foto: Tom Schulze

Südplatz Foto: Tom Schulze

Třešnička na dortu: Kulturní centrum v bývalé přádelně v Plagwitz. 11 galerií a výstavních prostorů společně s umělci a neziskovou halou 14 tvoří „kosmos umění“, který nemá celosvětově sobě rovného. Dne 12. a 13. září 2015 otevírají všechny galerie a výstavní prostory nové výstavy a „přádelna“ vás zve na tradiční procházku.

Měsíc říjen je pak ve znamení podzimních festivalů. Na designovém festivalu Designers’ Open a na mezinárodním prodejním veletrhu užitého umění a designu GRASSIMESSE (oba 23.–25. 10. 2015) objevíte nespočet malých i velkých designových skvostů.

Kromě tvůrčího shonu města na vás v okolí čeká mnoho volnočasových aktivit: V Zoo Lipsko jste přírodě na stopě. Hlavním highlightem je tropický zážitkový Gondwanaland. V největším východoněmeckém volnočasovém parku Belantis nabízejí osm tematických světů s více než 60 atrakcemi, na kterých zažijete spoustu legrace. V Panometeru Lipsko – bývalém Gasometru – se návštěvník ponoří do fascinujících světů. Až do 20. 9. 2015 je k vidění 360° panorama „Lipsko 1813 – Ve vřavě bitvy národů“. Od 10. 3. 2015 můžete obdivovat panorama „Velkého bariérového útesu“.

[box]

Chcete vyhrát cestu do Lipska?
Pak se zúčastněte soutěže:
1. cena: 2 noci pro 2 osoby ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Radisson Blu Hotel Leipzig včetně snídaně (www.radisson-leipzig.com), prohlídka „Zažijte Lipsko“, 2 vstupenky do Zoo Lipsko, 3denní skupinová
LeipzigCard

2. cena: 2 noci pro 2 osoby ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Radisson Blu Hotel Leipzig včetně snídaně, 2 vstupenky do muzea výtvarných umění, 3denní skupinová LeipzigCard
Soutěžní otázka:
Jak se jmenuje tropický zážitkový svět v Zoo Lipsko?
a) Belantis
b) Gondwanaland
c) Panometer Lipsko

 
Správnou odpověď zašlete pod heslem „Lipsko“ na Zastoupení Německé turistické centrály pro ČR soutez@dtihk.cz.
Deutsche Zentrale für Tourismus e. V., Václavské náměstí 40, 110 00 Praha. www.leipzig.travel

[/box]

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..