Soutěžte o cestu kolem světa podle Teorie šesti přátel

Ověřit fungování slavné teorie šesti stupňů odloučení se rozhodla celosvětová síť hotelů Mercure skupiny Accor, která vyhlásila soutěž o cestu kolem světa – projekt „Teorie šesti přátel“. Tento projekt bude testovat sílu sociálních sítí a opravdovost skutečných setkání v současném digitálním světě. Hotely Mercure zahájí svou výzvu pro zájemce o toto dobrodružství v lednu 2015 prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Foto: Archiv soutěže

Foto: Archiv soutěže

Projekt má poukázat na sílu osobních setkání v současném digitálním věku. Principem je vybrat kandidáta z jakéhokoliv místa na světě a nechat ho setkat se s domorodcem z kmene Bundjalung v Austrálii a tím prokázat, že mezi nimi existuje pouze šest stupňů odloučení. Tito dva se nebudou znát, ale prostřednictvím řetězce přátel a jejich přátel se k sobě nakonec dostanou. V každé fázi cesty bude mít výherce k dispozici ubytování v hotelech Mercure, kde bude čekat také nápověda, jak najít dalšího přítele. Tito prostředníci budou zároveň představovat nahlédnutí do kultury a života dané země a pomohou výherci dostat se zase o kousek dál k domorodci.

Teorie šesti přátel bude prokazována pomocí šesti schůzek, šesti cest a šesti hotelů Mercure po celém světě. Samotná 30 denní cesta je plánována na březen 2015.

Jak se zapojit?

Celý projekt začne v lednu 2015. Zájemci musí vložit na Facebook hotelu Mercure video, ve kterém popíší svou osobnost, co mají rádi, motivaci, záliby, atd. Ve svém videu budou také muset vysvětlit, proč si myslí, že jsou právě oni nejlepšími adepty. Zájemci by měli být nápadití, vtipní, zkrátka snažit se trochu odlišit od ostatních.

Poté, až budou zveřejněna videa na facebookové stránce hotelu Mercure, proběhne první výběr 50 kandidátů, kteří budou mít pod svými videy nejvíce „liků“. Z nich následně vybere šestičlenná porota vítěze na základě osobních pohovorů.

 

Společenské studie přátelství…

Tento projekt bude rovněž sloužit jako příležitost pro síť hotelů Mercure ke studiu otázek lidských vazeb v dnešní digitální éře, a to pomocí společenské studie přátelství provedené institucí TNS Sofres. Výsledky této studie budou představeny v průběhu projektu „Teorie šesti přátel“.

Akce „Teorie šesti přátel“ je podle agentury W & Cie zcela v souladu s koncepcí hotelů Mercure. Představením aktivity „Teorie šesti přátel“ značka Mercure opět dokazuje, že jde i nadále s dobou – je inovativní, moderní i hravá.

[box]

Šest stupňů odloučení (v angličtině six degrees of separation) je název teorie, která předpokládá, že každý člověk je spojený s každým člověkem na světě prostřednictvím řetězce šesti sobě navzájem známých lidí. Jeden stupeň odloučení se definuje jako jeden známý, který člověka odděluje od dalšího.

Prvenství v tomto uvažování o sociálních sítích patří maďarskému spisovateli Frigyesovi Karinghy, který ve 30. letech 20. století publikoval povídku „Řetěz“, ve které se zabýval fenoménem „zmenšování světa“ prostřednictvím neustále se rozšiřující sítě společenských vztahů. Postavy v povídce věřily, že jakékoliv dvě bytosti na Zemi mohou být navzájem propojeny prostřednictvím pěti známých.

[/box]

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..