Soutěž s Laternou magikou

Laterna magika, soubor působící na Nové scéně Národního divadla, uvedla letos v únoru premiéru inscenace Human Locomotion, inspirovanou životem a tvorbou vynálezce a fotografa Eadwearda Muybridge.

Foto: Laterna magika

Foto: Laterna magika

Zavádí diváky do světa převratných objevů a hektického života druhé poloviny 19. století. Eadweard Muybridge se zapsal do dějin fotografie jako vynálezce rychlé závěrky a chronofotografie, jako první zaznamenal mechanicky obraz pohybu ještě před vynálezem kinofilmu. Byl to ale také impulzivní muž, který neváhal pomstít nevěru a zastřelit vlastní rukou svého soka. Jeho fotografické studie pohybu lidí a zvířat publikované jako série pod souhrnným názvem Animal Locomotion a Human Figure in Motion jsou světoznámé, ale osud jejich autora je pozapomenut.

Na Nové scéně ND ožil pod taktovkou režisérského tandemu SKUTR, tedy Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky, v moderní funkční výpravě scénografa Jakuba Kopeckého, který je spoluautorem námětu. Inscenace v sobě spojuje divadlo i tanec, v hlavních rolích tak účinkují herci Marek Daniel, Zuzana Stavná a Jakub Gottwald spolu s tanečníky souboru Laterny magiky.

Výherci soutěže získají možnost navštívit některou z repríz této inscenace, které se konají 23. a 24. dubna, ale mohou si vybrat i z dalších pěti titulů, které jsou tento měsíc na repertoáru.

Nápovědu najdete na www.laterna.cz.

Soutěžní otázky:

1. Kdo je choreografem inscenace Human Locomotion?

2. Kolik let uplyne v květnu od úmrtí vynálezce Eadwearda Muybridge?

Výhra:

3×2 vstupenky na libovolné dubnové představení Laterny magiky

Odpovědi zasílejte faxem na číslo 224 252 567 nebo odpovídejte na e-mail office@ttg.cz. Prosíme o uvedení vašeho jména, firmy, adresy, telefonu či e-mailu.

Odpovědi prosím zasílejte do 17. března 2014.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..