AtterseeZprávy

Soutěska Burggrabenklamm a vodopád Nixenfall

Chcete poznat legendu o vodní panně v jezeře Attersee a zažít jedinečný výhled na vodopád Nixenfall v soutěsce Burggrabenklamm?

Foto: Gudrun Loindl

Soutěska Burggrabenklamm

Soutěska Burggrabenklamm je se svým vodopádem jedna z nejpůsobivějších a nejkrásnějších roklí v oblasti Solné komory. Soutěska představuje spodní část Burggrabenu, rokle v severovýchodních výběžcích Schafbergu v Solné komoře. Soutěska Burggrabenklamm je zajištěná cesta vedená po skále s výjimečným cílem přímo před očima. Vodopád vysoký 18 m rozehraje impozantní přírodní hru se šumivým efektem.

Před kapličkou Ferrary jděte cestou ke vstupu do soutěsky (turniket – vstup 1,- €). cesta k vodopádu bouřícímu v kotli vede po vícero schodech stejně jako kovových visutých žebřících a trvá zhruba 20 minut. užijte si jedinečný výhled, kdy se vám do tváří jemně opírá čerstvý vánek.

Pokud chcete zažít výjimečný příjezd, nabízí se plavba lodí do zastávky „Burggrabenklamm“.

Foto: TVB Attersee Schwarzenlander

Více informací nalezenete ZDE.

 

Nixenfall

Atraktivní a nenáročný výlet pro celou rodinu slibuje cesta k vodopádu Nixenfall, u kterého podle pověsti bydlí vodní panna. Cesta začíná u mostu Fachbergbrücke v obci Weißenbach am Attersee. Odtud sledujeme okružní cestu Eibenberg-Rundweg podél potoka Weißenbach směrem na jih. Již po pár metrech odbočíme vpravo a jdeme lesem směrem k vodopádu Nixenfall. Cesta je dobře značená a vhodná i pro dětské kočárky. Po chvíli dojdeme k impozantnímu cca 50 metrů vysokému vodopádu, u kterého nás informační tabule seznámí o legendě „Vodní panna v jezeře Attersee“.

Projít tuto 2,3 km dlouhou trasu trvá přibližně 1,25 h, převýšení činí pouhých 56 m. Návrat zpět vede po stejné trase.

Více informací naleznete ZDE.

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představíme rakouský prázdninový region Attersee.

Maja Dabrowska

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button