Sonnentor: Sprögnitz jako cíl rodinných výletů

Bylinný zážitek pro všechny smysly pro malé i velké

V klidu je síla – Hildegardina oáza

Vychutnání přírody – bylinná turistická stezka

Bylinkový ráj v Čejkovicích u Hodonína

 

www.sonnentor.cz

www.sonnentor.cz

„Bylinný zážitek pro všechny smysly“ bioexperta Sonnentor navštěvuje
již 35.000 návštěvníků ročně: Sonnentor je po celý rok výborným výletním cílem pro celou rodinu. Od listopadu do dubna v pracovní dny a v jarní a letní sezóně také v neděli a o svátcích můžete sledovat cestu koření a čajů až k hotovému bioproduktu a vychutnat si produkty přírody všemi smysly. Se speciálními prohlídkami určenými pro děti a školní skupiny je Sonnentor ideální pro školní výlety. V bezprostředním okolí můžete objevit spoustu dalších památek.

 

Zážitek pro všechny smysly pro velké i malé

Pod názvem “Bylinný zážitek pro všechny smysly” otevřel bylinný specialista z Waldviertelu své brány a zve všechny, aby se podívali do jeho zákulisí. Pravidelné prohlídky výroby Vám umožní nahlédnout do vzniku Sonnentor čajů a koření stejně jako do historie podniku a garantují intenzivní zážitek pro všechny smysly. Klid a uvolnění pro dospělé zaručuje Hildegardina bylinková oáza. Odpočinková sluneční lázeň u našeho vlastoručně založeného jezírka Vám umožní nechat myšlenky alespoň na pár okamžiků jen tak volně plynout.

V areálu o ploše 3.000 m2 čeká na malé dobrodruhy bioraráškova bylinková vesnice, která je věnována oblíbeným bioraráškům jménem Konstanc, Moric a Leandr. Zážitková zahrada nabízí různé hry dětem od dvou let. Při hrách jako jsou „vonný klavír“ nebo „bylinkové pexeso“ se děti hravou formou naučí mnoho nového. Naše ovocná zahrádka zve mlsné jazýčky k ochutnávce různých plodů a v bylinkové zahrádce mají malí návštěvníci možnost poznat, cítit a ochutnat mnoho rostlin a bylinek. Obrovská houpací síť, vikingská houpačka a šplhadla zvou k dovádění.

V Sonnentor prodejně jistě najdete chutný suvenýr jako vzpomínku na vydařený výlet. Abyste správně vybrali, můžete naše produkty ochutnat v čajovně a kavárně „Říše požitků“ (Genuss-Reich), zatímco se nejmenší návštěvníci vydovádí hned vedle na bioraráškově hrací louce.

Sjednocení těla, ducha a duše

Zanedlouho budete moci ve Sprögnitz objevit ještě více zážitků: právě vznikají tři nové říše zážitků, které sjednotí tělo, ducha a duši. V “Říši ducha” (Geist-Reich) vznikne nové výukové centrum, které otevře brány obrovských vědomostí o bylinkách. “Říše požitků” (Genuss-Reich) odhalí požitkářská tajemství přírody a bude své hosty rozmazlovat regionálními pokrmy s masem i bez masa. Také čaj bude mít své místo v jídelním lístku. A samozřejmě
si přijdou na své také děti: v “Říši energie” (Energie-Reich) budou naši nejmenší vždy vítáni. Otevření je plánováno na jaro 2014.

Turistika v okolí Sprögnitz

Nadšení turisté si přijdou na své na bylinné turistické stezce Sonnentor. Na téměř 6 km dlouhé stezce ze Sprögnitz do Engelbrechts a zpět vypráví informační tabule příběh nauky
o bylinkách, který je starý jako lidstvo samo: o rostlinách a bylinkách, o jejich účincích a použití jako přírodní léčivo. Kdo má chuť na malou „horskou“ výpravu, může cestou zpět vystoupat do nadmořské výšky 811 metrů na Aubergskou rozhlednu a vychutnat si tak nádherný výhled na téměř celý kraj Waldviertel.

Kdo má rád změnu, může vyzkoušet také tři další trasy v krásném okolí Sprögnitz, vytvořené v rámci iniciativy Tut gut! („Dělá dobře!“). Značené trasy vedou provoněnými lesy kolem působivých žulových formací až k osvěžující říčce Purzelkamp.

Bylinkový ráj v Čejkovicích u Hodonína

Také naše pobočka v Čejkovicích u Hodonína nabízí zážitkovou exkurzi v moderním závodě na zpracování čajů a koření. Průvodci Vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostory, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek  z regionálních ekofarem až po samotnou výrobu. Bylinkový ráj v Čejkovicích je atraktivním místem pro rodinné i školní výlety, firemní exkurze, akce spolků i cestovních kanceláří. Prohlídky jsou možné pouze s průvodcem a po předchozím přihlášení.

U našeho aréálu můžete navštívit ve vegetačním období bylinkovou zahrádku, kde si můžete vyzkoušet své znalosti základních bylinek. V našem firemním obchůdku budete mít možnost vybrat si z našeho širokého sortimentu biočajů, biokoření a dalších biospecialit.

Vždy první neděli v září slavíme Čejkovické bylinkové slavnosti.

O firmě Sonnentor:

Firma Sonnentor Kräuterhandels GmbH byla v severorakouském regionu Waldviertel založena roku 1988 panem Johannesem Gutmannem. Počáteční myšlenka byla prodávat biospeciality od různých pěstitelů pod jednotným logem smějícího se slunce jak v různých regionech Rakouska, tak za hranicemi země. Férové platební podmínky a ohleduplné vztahy se všemi partnery stejně jako ochrana přírodního koloběhu jsou živoucí filozofií firmy.

Dnes má podnik se sídlem ve Sprögnitz u Zwettlu 170 zaměstnanců v Rakousku, 75 v České republice a vyváží své produkty do 51 zemí po celém světě. Do rodiny Sonnentor patří více než 150 pěstitelů.

Kontakt v případě dalších dotazů:

Sonnentor PR Österreich

Manuela Raidl-Zeller

Tel.: +43 (0) 2875 / 7256 – 0

Email: manuela.raidl-zeller@sonnentor.at

http://sonnentor.at/

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..