Social Life of Artifacts: Trochu jiný pohled na cestovní ruch

Cestovní ruch má tisíce aspektů, jedním z nich je kultura dovezených suvenýrů. Na výstavě Social Life od Artifacts se návštěvníci podívají na destinace z různých kontinentů očima cestovatelů a předmětů, které si ze svých cest přivezli. Profesionálové z cestovního ruchu si tak budou moci prohlédnout jinou tvář destinací, jako jsou Brazílie, Maroko a Papua Nová Guinea.

Foto: Archiv výstavy

Foto: Archiv výstavy

Netradiční vernisáž Social Life of Artifacts se uskuteční 31. 10. od 18 hodin v prostoru Creative Gate v Jindřišské pasáži (Jindřišská 5). Prezentovaným předmětům se v místě původu připisuje zvláštní význam a je zpravidla součástí každodenního života. Na výstavě se setkají lidé z různých částí světa a budou vyprávět o životě věcí ze své země. Jak se stane z užitkového marockého koberce suvenýr na stěně? Jak se z pouzdra na penis stane dekorace bytu?

Výstava Social Life of Artifacts reaguje na skutečnost, že globalizační procesy daly do pohybu nejen lidi, ale také věci. Významy takto věcem připisované vyplývají zvláště z toho, jak cirkulují mezi lidmi v podobě zboží a darů. Lidé přidělují jednotlivým věcem různé významy, které následně zakládají vztahy mezi lidmi. Budeme-li rozumět tomu, že věci vedou svůj vlastní sociální život, můžeme získat pestřejší a bohatší pohled na společnost,“ uvedla pro TTG Jitka Tomanová z coworkingového centra Creative Gate, které pořádá tuto výstavu.

Součástí večera budou rozhovory zahraničních studentů například z Argentiny, Brazílie, Chile, Mexika a Japonska s českými studenty, kteří v jejich zemích dlouhodobě žili a nabyli osobní zkušenost s tamější kulturou; vystoupení indonéského a thajského tance či slovo významného pedagoga a publicisty profesora Miroslava Vojtěchovského. Vstupné je zdarma.

Program:

18:00 – 18:15 zahájení výstavy Social Life of Artifacts. Slovo organizátorů.

18:15 – 18:30 tradiční indonéský tanec v podání Muhammada Arkana z Jakarty

18:30 – 18:40 slovo prof. Miroslava Vojtěchovského, významného pedagoga, publicisty, kurátora a fotografa skla

18:40 – 19:10 rozhovory zahraničních studentů z Argentiny, Brazílie, Chile, Mexika a Japonska s českými studenty, kteří v jejich zemích žili

19:10 – 19:25 taneční vystoupení thajských studentek

19:25 – 19:30 vyhlášení ceny o nejbizarnější suvenýr z cest

FB událost:

https://www.facebook.com/events/595999587131523/596014583796690/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..