AkceZprávy

Sobota v pražském Museu skla Portheimka

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových srdečně zve na akci Musea skla Portheimka. Akce Skleněná sobota – sklářské trhy se koná v sobotu 21. 9. 2019 od 10 do 18 hodin v parku před vilou Portheimkou v Praze 5.

Na akci uvidíte skláře z různých koutů ČR, kteří představí sklářské techniky (např. show u mobilní sklářské pece, vinutí perel, figurkářství, tvorbu skleněných květin, práci s černou bižuterií, gravírování, rytí, broušení a další sklářské techniky).

Na letošní ročník přijaly pozvání 3 střední školy, které se zabývají vzděláváním budoucích sklářských umělců a řemeslníků a napomáhají udržet tradiční sklářské řemeslo: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Střední škola řemesel a služeb Jablonec nad Nisou a Akademie – VOŠ, Gym. a SOŠUP Světlá nad Sázavou. Oborovou specializaci představí v rámci ukázek a workshopů, které doplní prodejem studentských výrobků.

Na trzích se představí také neziskové organizace, které se sklem pracují nebo sklo používají jako obalový materiál na výrobky: Tiffany vitráže představí Bona, o.p.s., práci s recyklovaným sklem a techniku fusing terapeutická dílna z PL Bohnice: Sklářský domeček, z Davle přijedou Dobroty s příběhem (nakládané sýry ve skle) a Modrý domeček spolku Náruč z Řevnic (slaný i sladký sortiment).

Akce je pro veřejnost zdarma.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button