Partnerská sekceZprávy

Trentino Ski Sunrise: Snídaně na lyžích za východu slunce

Partnerský článek

Trentino Ski Sunrise» jde do svého druhého ročníku. Projekt «Trentino Ski Sunrise» v sobě spojuje světlo ranního úsvitu, čerstvý vzduch, čistě bílý sníh, krásnou alpskou krajinu Dolomit s vydatnou snídaní, která se skládá výhradně z lokálních trentinských produktů. Lanovky při této příležitosti otevírají o několik hodin dříve. Letos vyvezou lyžaře za ranním lyžováním do vysokých nadmořských výšek v časných ranních hodinách každou sobotu od 10. ledna do 21. března 2014 a umožní jim tak užít si nový, vzrušující způsob sjezdového lyžování „panenským“ sněhem.

Foto: Orlerimages.com
Foto: Orlerimages.com

Cílem tohoto projektu je zprostředkovat setkání mezi světem sněhu a trentinských chutí a zvýšit zastoupení typických místních produktů na stolech horských chat, které se nacházejí v blízkosti sjezdovek na celém území trentinské provincie. Každé setkání «Trentino Ski Sunrise» začíná vydatnou snídaní s bohatým zastoupením lokálních mléčných výrobků, nesmí chybět jogurt, čerstvý chléb, jablka, med, uzeniny, sýry, vejce, moučníky a další tradiční pokrmy. Výrobci mají možnost osobně se akce zúčastnit.
A pak už se všichni vrhnou v doprovodu lyžařských instruktorů na svah, aby si mohli plnými doušky vychutnávat magii pocitu sjíždět ráno sjezdovku mezi prvními. Akce je zaměřena hlavně na lyžaře, nezapomíná však ani na milovníky chůze na sněžnicích a pěších procházek. I ty doprovodí horští vůdci nebo tzv. “průvodci krajinou”.

Zajímavou iniciativu je možné uskutečnt díky účasti turistických kanceláří následujících údolí: Val di Fiemme, Val di Fassa, San Martino-Passo Rolle-Primiero-Vanoi, Val di Sole, Madonna di Campiglio-Pinzolo-Val Rendena, Trento-Monte Bondone-Valle dei Laghi, Rovereto-Brentonico-Vallagarina, Folgaria-Lavarone-Luserna, Val di Non, Dolomiti-Paganella, Valsugana-Lagorai. Součástí projektu jsou Cesty sýrů, Cesty vína a Cesty jablek. Důležitá je také účast horských chat, lyžařských instruktorů, průvodců krajinou a firem provozujících lanovky.

[box]
Termíny akce Trentino Ski Sunrise v jednotlivých lyžařských oblastech

 • 10. ledna Alpe Cimbra
 • 17. ledna Apt Dolomiti Paganella
 • 24. ledna Apt Valsugana
 • 31. ledna Apt Val di Fiemme
 • 7. února Apt San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero e Vanoi
 • 14. února Apt Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val Rendena
 • 21. února Apt Val di Non
 • 28. února Apt Rovereto e Vallagarina
 • 7. března Apt Trento, Monte Bondone e Valle dei Laghi
 • 14. března Apt Valli di Sole, Peio e Rabbi
 • 21. března Apt  Val di Fassa

[/box]

Zájemci, kteří by se chtěli této originální akce v některém z údolí zúčastnit, se musí přihlásit v turistické kanceláři dané oblasti.

 

www.visittrentino.it

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button