Smartwings má ve flotile již sedmý nový Boeing 737 MAX 8

Letecká společnost Smartwings zařadila do své flotily již sedmý Boeing 737 MAX 8. Nový moderní letoun v barvách Smartwings s imatrikulační značkou OK-SWM přistál v sobotu 2. února před polednem na pražském letišti poté, co absolvoval desetihodinový přímý let z amerického Seattlu.

Foto: Smartwings

První komerční let s cestujícími uskutečnil nový letoun už v neděli 3. února, kdy byl nasazen na linku z Prahy do Kodaně. V letošním roce Smartwings převezme od amerického výrobce letadel dalších 14 nových letounů tohoto typu.

Smartwings pokračuje ve své strategii obnovy flotily a do roku 2023 bude mít ve flotile 39 těchto moderních strojů. Letouny poskytují celou řadu výhod – větší dolet, lepší ekonomiku provozu, větší komfort a pohodlí pro cestující, menší zátěž pro životní prostředí a až o 40 procent je nižší hluková stopa letounu. Boeing 737 MAX 8 má celkovou kapacitu 189 míst.

Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Skupina Smartwings v loňském roce pokračovala v trendu růstu přepravních výkonů. Letadly Smartwings Group loni letělo přes 10 milionů cestujících. Skupina realizovala rekordních 72 405 letů a její letadla přistávala na 434 letištích po celém světě. Smartwings Group zahrnuje sedm společností a v rámci letecké přepravy koncern využívá dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..