Partnerská sekceZprávy

Slovinsko: Za dálniční známku po památkách zdarma

Partnerský článek

Mnoho lidí navštíví Slovinsko poprvé, když touto zemí projíždí na dovolenou. Podle statistik vstupuje do Slovinska 22 miliónu cizinců, většinou obyvatel EU. Nová kampaň, kterou představil Slovenian Tourist Board, cílí právě na tyto turisty. Předložením účtu za nákup týdenní nebo měsíční dálniční známky při návštěvě míst, jako je Lipica, Maribor, Ptuj, Predjamský hrad nebo jeskyně Postojna, totiž získá řadu výhod a volných vstupenek.

Predjamský hrad, Foto: www.postojnska-jama.eu

Tato kampaň se zaměřuje na všechny evropské turisty, kteří směřují k Jadranskému moři a na Balkán v autech, karavanech a na motorkách a dává jim unikátní a cenově výhodnou příležitost k tomu, aby se zastavili ve Slovinsku a navštívili známé atrakce. Pokud jedete přes Slovinsko, musíte si před vstupem do země zakoupit dálniční známku. Ta musí být umístěna na čelní sklo a druhá část známky musí být spolu s účtenkou uschována až do konce platnosti známky. Předložením této účtenky za nákup týdenní nebo měsíční známky získáte výhody při návštěvě známých atrakcích ve Slovinsku.

Ke kampani byly vytvořeny webové stránky v němčině, italštině, maďarštině, češtině a polštině. Byla také zahájena digitální kampaň na největším turistickém portálu TripAdvisor a na sociálních médiích. Ta bude probíhat až do poloviny května. Na TripAdvisoru je očekáváno více než 13,5 miliónu zobrazení této reklamy. Navíc se na Facebooku a Instagramu předpokládá téměř 350 000 kliknutí na reklamu. V hlavních prodejních místech dálničních známek budou také distribuovány informační letáky.

Destinace, které nabízí výhody:

1. PTUJ
Nejstarší slovinské město a na seznamu UNESCO zapsané Kurentovanje Kořeny nejstaršího slovinského města Ptuj sahají až do doby kamenné a je na něj krásný výhled z hradu Ptuj, který pochází z 12. století. Město je nejvíce známé pro pořádání největšího slovinského karnevalového festivalu – Kurentovanje, který se koná v únoru a je obřadem jara, při kterém místní obyvatelé v maskách vyhání zlé duchy zimy.

Nákup dálniční známky vám umožní volný vstup do regionálního muzea Ptuj-Ormož na hradě Ptuj, do ptujského vinného sklepa a do kláštera dominikánů. Další podrobnosti
naleznete ZDE.

2. VINAŘSKÁ TRADICE V MARIBORU
Historický Maribor je druhým největším městem Slovinska a bývalým Evropským hlavním městemkultury. Nachází se v jedné z nejlepších vinařských oblastí země a je také domovem nejstarší vinné révy na světě. Tato réva stále produkuje červené hrozny odrůdy Žametovka a představuje středový bod pro listopadový den sv. Martina, který značí konec Festivalu starých vín.

Nákup dálniční známky vám poskytne řadu výhod v Regionálním muzeu v Mariboru, v Domě staré révy, v restauracích a ve zmrzlinářství. Navíc budete mít možnost užít si bezplatnou jízdu městem elektrickým vozidlem Maister a zajet si lanovkou zdarma do Pohorských vrchů nad Mariborem. Další podrobnosti naleznete ZDE.

3. JESKYNĚ POSTOJNA A PREDJAMSKÝ HRAD
Predjamský hrad, který nabízí nádherný pohled na dějiny země, je zasazen uprostřed 123 metrů vysokého útesu již po více než 800 let a je držitelem Guinessova světového rekordu pro největší jeskynní hrad na světě. Nedaleko se nachází jeskyně Postojna. Nejenže je to nejnavštěvovanější krasová jeskyně na světě, ale má také dlouhou tradici: v letošním roce oslavuje 200. výročí svého
otevření široké veřejnosti a bude tak hostit řadu speciálních akcí.

Nákupem dálniční známky získáte zdarma až 4 vstupenky na výstavu Expo krasová jeskyně Postojna. Další podrobnosti naleznete ZDE.

4. HŘEBČÍN LIPICA
Malebný hřebčín Lipica, který se nachází v krásné přírodě, je domovem více než 350 Lipicánských koní a má také velmi bohatou historii. Byl založený v roce 1580 habsburským arcivévodou Karlem II. a stal se jednou z nejvýznamnějších atrakcí ve Slovinsku. Koně Lipicáni jsou proslulí svou touhou učit se, zvláště v umění drezury, což přirozeně vedlo k pořádání velkého množství akcí.

Nákupem dálniční známky získáte volný rodinný vstup do chráněného parku Lipica. Další podrobnosti naleznete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button