Data & studieHotelyZprávy

Slovenští hoteliéři dosáhli na nový rekord

Hoteliérům a provozovatelům jiných ubytovacích zařízení na Slovensku za první tři čtvrtletí letošního roku stoupl počet ubytovaných hostů meziročně o 13,2 procenta a dosáhl nového rekordu.

Foto: Bratislava/Pixabay

Vyplývá to z údajů, které zveřejnil slovenský statistický úřad. Mezi zahraničními turisty v zemi pod Tatrami dlouhodobě dominují Češi. Služeb ubytovacích zařízení na pětimilionovém Slovensku využilo od ledna do konce září bezmála 4,95 milionu domácích a zahraničních návštěvníků. Oproti stejnému období minulého roku to představuje nárůst o 13,2 procenta.

Ve sledovaném období rychleji stoupl počet domácích turistů, a to meziročně o 16,4 procenta na téměř tři miliony. Slovenské úřady již dříve uvedly, že hoteliérům pomáhají takzvané rekreační poukazy pro zaměstnance. Od letošního roku totiž musejí větší zaměstnavatelé přispívat vybrané skupině pracovníků na jejich rekreaci na Slovensku.

Za první tři čtvrtletí letošního roku se na Slovensku ubytovalo také 1,95 milionu cizinců, což představuje oproti loňsku nárůst o 8,6 procenta. Z dílčích údajů statistického úřadu také vyplývá, že z celkového počtu ubytovaných hostů na Slovensku tvoří Češi více než desetinu.

Tržby ubytovacích zařízení na Slovensku za období od začátku letošního roku do konce září dosáhly 397,7 milionu eur při meziročním růstu o pětinu.

Loni slovenští hoteliéři zaznamenali rekordní počet ubytovaných hostů. Ubytovacích služeb za celý rok 2018 využilo na Slovensku téměř 5,6 milionu domácích i zahraničních turistů. Proti roku 2017 to byl nárůst o 4,1 procenta.

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button