Slibný počátek roku: návštěvníci ze zahraničí přinesli do České republiky víc peněz než loni

Příjmy z příjezdového cestovního ruchu do České republiky v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o více než 1,5 miliard korun. Vyplývá to ze statistiky platební bilance, kterou zveřejnila Česká národní banka. V období leden–březen 2018 dosáhly příjmy z cestovního ruchu celkové výše 40,7 miliard korun, což představuje růst o 4 %.

„Pokračuje tak pozitivní trend z posledních období, který nezbrzdilo ani ukončení intervencí České národní banky. Ve sledovaném období se dařilo i příjezdovému cestovnímu ruchu, počty příjezdů vzrostly o 11 % a počty přenocování o 9 %. Letošní rok se navíc nese ve znamení oslav a mnoha doprovodných akcí u příležitosti 100 let vzniku ČR, a tak by tyto ukazatele mohly být ještě výraznější,“ uvádí Klára Dostálová, ministryně Ministerstva pro místní rozvoj.

Podle agentury CzechTourism stojí za růstem příjmů i příjezdů především zvýšená poptávka ze sousedních zemí, obnovený zájem ze strany ruských turistů a nadále stabilní růst příjezdů turistů z dalších tradičních zdrojových trhů České republiky. Mimořádný meziroční nárůst zachytily statistiky například u příjezdů z Číny (+28 %), Španělska (+38 %) a Ukrajiny (+37 %).

„Třeba nárůst příjezdu španělských turistů byl způsobený tím, že letos Velikonoce kalendářně spadaly do prvního čtvrtletí roku. Navíc ve Španělsku mají děti týden před Velikonoci prázdniny, takže rodiny rády cestují,“uvádí Markéta Vogelová, ředitelka odboru Institutu turismu agentury CzechTourism.

„Zahraniční turisté stále častěji směřují do regionů naší republiky. Rozvoj turismu i mimo již známé a mnohdy přetížené lokality jsou dlouhodobou prioritou agentury. Organizujeme press a fam tripy pro zahraniční delegace a novináře. Ve spolupráci s našimi zahraničními zastoupeními propagujeme zajímavé destinace napříč regiony. Každoročně organizujeme mezinárodní akce pro odborníky z oblasti cestovního ruchu. Mezi nejvýznamnější patří incomingový workshop pro zahraniční nákupčí služeb v cestovním ruchu: Czech Republic – Travel Trade Day. Ten se letos konal v Liberci a přilákal profesionály z více než 19 zemí celého světa,“ uzavírá Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..