Slavné italské karnevaly

Máte-li rádi karnevaly, nemusíte až do Ria. Stačí se vypravit pár set kilometrů do Itálie, třeba do Benátek. Tam se koná, jako každý rok, od 23. ledna do 9. února jeden z nejkrásnějších karnevalů světa, Benátský karneval masek. Na závěr karnevalu se vždy vyhlásí nejlepší maska a na náměstí Svatého Marka se koná slavný ples.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock
Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Další proslulý karneval se každoročně koná v severoitalském městečku Ivrea a i letos bude jeho součástí bitva, ve které jsou střelivem šťavnaté sicilské pomeranče. Pomerančová bitva se bude konat 7. A 8. února.

Karneval Viareggio na pobřeží Toskánska, známý mimo jiné i pro svou politickou satiru, se bude letos konat ve dnech 7., 14., 21. a 28. února a 4. března.

Karneval ve městě Fano v oblasti Marche, je nejstarším karnevalem v Itálii – slaví se již od 14. století. Konat se bude 24. a 31. ledna a 7. února.

Na další slavný karneval, karneval v Acireale se budete muset vypravit až do sicilské provincie Catania. Probíhat bude 30. a 31. ledna, 4. února a dále 6. – 9. února.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button