Skupina The Tap Tap zahraje v Jeruzalémě

Hudební skupina The Tap Tap zahraje studentům středních škol, komunitního centra ve východním Jeruzalémě a také na mezinárodním festivalu Tzamid o lidech se speciálními potřebami. The Tap Tap v Jeruzalémě koncertují na pozvání Českého centra ve spolupráci s magistrátem hlavního města Jeruzaléma a magistrátem hlavního města Prahy.

Foto: archiv The Tap Tap

Foto: archiv The Tap Tap

The Tap Tap 12. června odstartuje koncertem festival International „Tzamid“ (People with Special Needs) v Auditoriu Henryho Crowna v Jeruzalémském divadle. Akce pro a o lidech s postižením patří k vůbec největším kulturním událostem v Jeruzalémě a pokaždé na něj zavítají tisíce lidí včetně významných osobností z oblasti kultury nebo politiky. Letos se koná už devátý ročník festivalu. Tzamid je umělecký festival plný hudby, rukodělných výrobků (chráněné dílny) a další umělecké tvorby.

Koncerty v Jeruzalémě jsou pro The Tap Tap dalším důležitým milníkem v jejich kariéře a snaze, která posouvá hranice vnímání aktivit lidí s hendikepem ve většinové společnosti.

Kapela se skládá ze současných či bývalých studentů Jedličkova ústavu a škol. Populární klip k písni The Tap Tap „Řiditel autobusu“ zhlédlo na YouTube už přes dva milióny tři sta tisíc lidí. Svými koncerty kapela podporuje a propaguje tříletou sbírku na dostavbu Jedličkova ústavu a škol. V současnosti brázdí česká města v rámci svého Turné černého humoru, ale díky speciální pozvánce si odskočí právě do Izraele.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..