Zprávy

Skupina Rewe kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka cestovní kancelář Fischer. Výše transakce nebyla uvedena. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Antimonopolní úřad zatím neobdržel případný návrh na povolení spojení soutěžitelů REWE a Fischer. Fischer i Exim Tours mají roční tržby v řádu miliard korun. Obě cestovní kanceláře patří k největším v Česku. Dohromady by měly na prodejích zájezdů podíl přes 30 procent. Rewe plánuje obě značky i po uzavření obchodu zachovat.

Firma Exim Tours loni prodala v Česku zájezdy za téměř šest miliard korun a zisk před zdaněním dosáhl 288 milionů. Cestovní kanceláři Fischer loni stouply tržby meziročně skoro o pětinu na 6,055 miliardy korun. Zisk firmy klesl zhruba o polovinu na 88,4 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. K poklesu zisku vedlo podle vedení firmy přesycení trhu u takzvaných last moment zájezdů, tedy nákupu cest na poslední chvíli. Klientů přibylo firmě loni proti roku 2017 o pětinu na téměř 416 000. Ve srovnání s loňskem výrazně vzrostl například počet lidí mířících k moři, a to o třetinu. Největší zájem byl podobně jako předchozí rok o cesty do Španělska, Řecka a Turecka.

Přibylo také skoro o čtvrtinu lidí, kteří si kupovali zájezdy do exotických destinací. Mezi nejoblíbenější cíle zájezdů za exotikou patřily Spojené arabské emiráty, Omán a Kuba.

I letos očekává Fischer podle vyjádření firmy ve výroční zprávě nárůst tržeb a počtu klientů. Zvýší se i zisk, díky zlepšení situace na trhu cestovních služeb a investic do technologií, uvedla společnost.

Mluvčí firmy Jan Bezděk již dříve ČTK řekl, že třeba tržby za letošní červenec byly rekordní. „Ve srovnání s loňskou rekordní sezonou momentálně prodeje rostou dvouciferným tempem,“ uvedl na začátku srpna. Později doplnil, že mimořádný byl i zájem o last minute zájezdy v zářijových termínech.

Cestovní skupina Fischer je členem finanční a investiční skupiny KKCG. Sdružuje značky Fischer, Nev-Dama, Privileq a eTravel.cz.

ČTK/Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button