Ski amadé: SENzační lyžování a zábava

Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal: těchto pět dohromady propojených regionů tvoří největší lyžařskou oblast Rakouska.

Foto: Ski smadé

Foto: Ski smadé

 

08-01Samozřejmě i v sezoně 2014/2015 čeká na lyžaře a snowboardisty celkem 760 km sjezdovek, 270 lanovek a vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací. V oblasti Ski amadé najde každý lyžař svou oblíbenou sjezdovku – rekreační lyžař nebo sportovní carver, senior či dítě, profík nebo začátečník.

Perfektně upravované sjezdovky jsou zde k dispozici ve všech stupních obtížnosti: 275 kilometrů modrých sjezdovek, 390 kilometrů červených a 95 kilometrů černých. 90 sedačkových lanovek, 47 kabinkových lanovek, 81 vleků a 52 cvičných vleků dokáže za hodinu přepravit celkem 365 000 osob do nadmořských výšek až 2700 metrů.

 

Letošní nabídka a novinky

Tuto zimu lákají speciální kulinářskou nabídkou na horských chatách: vybrané regionální pokrmy z domácích výrobků a s rakouskými víny. Kromě toho jsou připraveny nové „SENzační“ atrakce pro všech pět smyslů. Aby byly sjezdovky vždy perfektně upraveny a lanovky fungovaly bez poruch, o to se každou zimu stará 1400 zaměstnanců provozovatelů lanovek a více než 4500 sněžných děl. Více než 90 procent všech sjezdovek oblasti Ski-amadé je zasněžovaných, celkem zhruba 684 kilometrů. Do kvality služeb a jistoty sněhu se v celé oblasti Ski amadé investuje pravidelně. To vše dohromady umožňuje trvání lyžařské sezony od konce listopadu až do Velikonoc.

V tomto roce investuje Ski amadé do různých projektů zhruba 47 milionů eur. V popředí stálo rozšiřování a údržba sjezdovek a zasněžovacích zařízení. Nejdůležitější novinkou je v tomto roce výměna staré dvousedačkové lanovky Gamskogel II v Zauchensee v oblasti Salzburger Sportwelt. Odnynějška zde jezdí moderní šestisedačková lanovka. Za 234 eur mohou dospělí (mládež za 175,50 eura, děti za 117 eur) v sezoně 2014/15 lyžovat na všech sjezdovkách oblasti Ski amadé celých šest dní.

 

Prožijte 760 kilometrů sjezdovek všemi pěti smysly

Ski amadé se se svými atrakcemi, na sjezdovkách i mimo ně, stane zážitkem pro všech pět smyslů. Jedná se o rozsáhlý program, díky kterému mohou příznivci lyžování poznávat přírodu zcela novým způsobem. „Naším projektem 5 smyslů v Ski amadé posouváme jedinečný zážitek z lyžování v oblasti Ski amadé na vyšší úroveň a děláme jej ještě emotivnějším,“ říká dr. Christoph Eisinger, výkonný ředitel Ski amadé.

Nabídky lyžařských dovolených se proto zaměřují na vědomé prožitky a bystření smyslů. O rozmanitost volného času na horách se postarají četné atrakce nabízející potěšení pro zrak, hmat, čich, sluch i chuť. Z perfektně upravených sjezdovek je přístup k vyhlídkovým místům, jež dávají pocit dobytí vrcholů, který jinak zažívají jen horolezci po dlouhých a namáhavých výstupech. Jednotlivá místa zvou lyžaře k zastávce, při které může vypnout, vychutnávat si, uvolnit se a zároveň nabídnou spoustu zábavy pro celou rodinu.

Více na www.skiamade.com.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..