Zprávy

Ski amadé letos s heslem „made my day“

Pět regionů, 760 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací – to je Ski amadé. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal patří k největší lyžařské zábavě Rakouska.

Foto: Ski Amadé

„Ski amadé – made my day“ – jedinečné lyžování
Den na lyžích, během kterého se nemusíte o nic starat, a přesto zažijete spoustu výjimečných věcí, které hned tak rychle nezapomenete. To teď patří k nabídce Ski amadé. Od zimní sezony 2017/18 se v každém z pěti regionů lyžařské asociace pod heslem „Ski amadé – made my day“ konají různé zážitkové dny. V regionu Ski amadé Salzburger Sportwelt si v Zauchensee mohou hosté s průvodcem a zapůjčeným materiálem vyzkoušet freeriden v terénu, navštívit snowparkový tábor nebo snídat v gondole G-Link vysoko nad střechami Wagrainu. Ve Schladming-Dachsteinu vyjedete hned první lanovkou na snídani na ledovec Dachstein-Gletscher a pak vás průvodce shora natočí při feeridingu, nebo si můžete zamlsat v celé lyžařské houpačce 4 horských vrcholů – snídaně, polévka, oběd, aprés-ski – na všech chatách už je připravená nějaká specialita, která se hned bude podávat.

V Gasteinu kromě překrásných sjezdů najdete i nabídku snídaně na vrcholu ve výšce 2700 metrů, přeletíte na lanové skluzavce Flying Fox nad známým vodopádem v Bad Gasteinu, čeká na vás jóga na okraji sjezdovky nebo vedené freeridové projížďky. Nezapomenutelné chvíle na Hochköniguslibuje kulinářská požitkářská výprava Königstour, vedená lyžařská túra nebo den plný freeridingu uzavřený večeří. Region Grossarl ve Ski amadé má jako zážitkový den připravené oblíbené Skikeriki – když jste ráno na sjezdovce první –, lezení na ledu, procházky se sněžnicemi a sáňkování.

A co stálo za tímto nápadem? Přáním organizátorů je, aby se každý host Ski amadé během své dovolené nechal jeden den jednoduše řídit. Kdo se totiž nechce o nic starat, ten může během dne plného zážitků nejen jednoduše poznat lákadla a skryté poklady lyžařské oblasti, ale i zažít opravdové momenty překvapení. Každý region nabízí různé zážitkové dny jednou týdně během celé lyžařské sezony. Počet účastníků je omezený: měli by to být nejméně čtyři, ale nikdy více než dvanáct. Ceny zážitkových dnů se pohybují od 50 do 190 eur v závislosti na programu.

Ve Ski amadé se stále investuje
Lyžařská asociace Ski amadé má celkem 760 kilometrů sjezdovek a přes 90 procent této plochy se dá technicky zasněžovat. Ski amadé za posledních pět sezon investovala jen do rozšíření technického zasněžení více než 129 milionů eur, celkem je tady během hodiny možné přepravit maximálně 365 000 osob v 90 sedačkových lanovkách, 47 kabinových lanovkách, 81 tažných vlecích a 52 cvičných vlecích.

Pro novou zimní sezonu se investovalo celkem 68 milionů eur, z toho šlo 29 milionů do rozšíření zasněžovacích zařízení. Zbytek se rozdělil mezi vleky a lanovky, například na novou šestimístnou sedačkovou lanovku Lumberjack Shuttle ve Flachauwinkl-Kleinarl, která nahradí vleky Fürstwand a Schüttalm. Rovněž se investovalo do první realizační fáze projektu nové lanovky na Schlossalm v Gasteinu.

Na pět regionů stačí jediný skipas
Kdo si v hlavní sezoně ve Ski amadé zakoupí šestidenní skipas za 257 eur, může s jediným skipasem sjíždět veškeré sjezdovky ve všech pěti regionech lyžařské asociace. Pro mládež stojí skipas v hlavní sezoně 2017/2018 192,50 eura, pro děti 128,50 eura.

Speciální nabídky Sixty Plus a Ladies Week
Pro seniory a stále mladé má Ski amadé od začátku sezony až do 24. 12. 2017 a od 31. 3. do 8. 4. 2018 zvláštní nabídku. Ta obsahuje speciální sedmidenní program za výhodnou cenu a zúčastněné hotely k němu darují ještě šestidenní skipas. Ladies Week byl minulou sezonu znovu spuštěn a nyní platí pro všechny, muže i ženy. Od 17. do 24. 3. 2018 dostane každý při koupi skipasu druhý zdarma. Kromě toho se během tohoto akčního týdne konají lyžařské testy, guidings, mnoho událostí, koncertů a party.

[box]

Nejdůležitější akce ve Ski amadé

  • 9. ledna 2018, večerní slalom žen Audi FIS Světový pohár v lyžování ve Flachau
  • 12. a 13. ledna 2018, FIS Světový pohár v paralelním slalomu snowboardu v Gasteinu
  • 23. ledna 2018, večerní slalom mužů Audi FIS Světový pohár v lyžování ve Schladmingu
  • 10. až 17. března 2018, týden lyžařských a vinařských požitků s nejvýše položeným farmářským trhem v Alpách, mnoha degustacemi vína, večeří v gondole a zlatokopecké náladě při největším hledání zlata ve sněhu v Alpách – Big Bottle Buddeln v Grossarlu
  • 17. až 24. března 2018, Ski amadé Ladies Week s koncerty, party, guidingem, lyžařskými testy a dalšími lákadly ve všech pěti regionech

[/box]

Lenka Neužilová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button