Severský literární večer

Skandinávský dům a veletrh Svět knihy pořádají tradiční literární večer se severskými spisovateli. Pozvání na besedu, která se uskuteční 12. května v Lapidáriu Národního muzea, přijalo šest severských spisovatelů.

V první části od 19 hodin povede Michal Švec diskusi s finským humoristou Tuomasem Kyröm, známým zejména díky knize Mrzout, a finskou spisovatelkou Riikkou Pelo, autorkou románu o životě básnířky Mariny Cvetajevové oceněného prestižní cenou Finlandia. Oběma vyjde první kniha v českém překladu těsně před knižním veletrhem. Dvojici Finů doplní švédská autorka knih pro děti Frida Nilsson, považovaná za novou Astrid Lindgrenovou.

Ve dalším bloku od 20 hodin vyzpovídá Daniela Mrázová dánského spisovatele s bosenskými kořeny Alena Meškoviće a norské spisovatelky Selmu Lønning Aarø a Marit Reirsgårdovou, autorky spíše oddechovější literatury, alespoň co se týká jejich knih dostupných v českém překladu. „U každého z těchto tří autorů se čeští čtenáři zatím měli možnost seznámit s jedním titulem, ale už nyní se chystá vydání dalších,“ prozrazuje Jitka Jindřišková ze Skandinávského domu.

Besedy doplní scénické čtení úryvků v podání herečky Marie Jansové a autogramiáda.
Literární večer je tlumočen do češtiny.

Více informací naleznete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button