NezařazenéZprávy

Servis pro psy v hotelu: Díra na trhu?

Servis a poskytovatelské služby v cestovním ruchu se rády zaměřují na klienty – turisty se specifickými potřebami, protože se jedná o klientelu, která je ochotna si za lepší služby připlatit.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Téměř všude narazíte na bezbariérové přístupové cesty (dokonce je zařazují už i internetové vyhledávače hotelů). Ani průvodci nezůstávají pozadu, pro skupiny turistů mají bezdrátová zařízení, aby je slyšeli na delší vzdálenosti i starší ročníky. Občas narazíte na hotely pro vysoké či růstově nízké jedince, specializované hotely pro dovolenou s dětmi, pro LGB klientelu, ale i relaxaci pro páry, které naopak nechtějí být rušeny dětmi… Jak to ale funguje v případě, když cestujete se psy?

Když budete intenzivně na internetu hledat hotely dog friendly v zahraničí nebo u nás, lehce narazíte. Ano, existuje řada internetových portálů, které vám vyjedou seznamy ubytovacích zařízení se značkou „dog friendly“. Potíž nastává v momentě, kdy na stránkách hotelu marně hledáte informace o čtyřnohých turistech. Jsou stránky vyhledávající dog friendly hotely neaktuální? Nebo řada hoteliérů před strachem z neukázněných psů raději „dog friendly“ skrývají a občas někoho přetrpí? Nezbývá než pak pro jistotu do daného hotelu zavolat a ověřit si situaci.

V momentě, kdy se podíváte na mezinárodní srovnávače ubytování, tak první zadáváte klasicky místo a termín pobytu, až někde ve druhém či třetím kroku můžete nastavit podrobnější filtr s „dog friendly“. Co ale tato značka znamená ve skutečnosti? Musí člověk volat předem a raději se ptát? Poskytnou nějaký servis navíc?

Inspirací by mohly být hotely v Rakousku, Itálii, Francii, Velké Británii či Nizozemsku. Do servisu pro čtyřnohé klienty nabízejí venčení, hlídání, granule na přání. Balíček Pet Kit ve španělském hotelu Barceló v Cádizu dokonce zahrnuje malou postýlku, misku na žrádlo, pytel granulí, návštěvu u veterináře a venčení tu zajišťují specialisté.

Roku 2012 uváděly statistiky asi dva miliony psů (i s neevidovanými) v českých domácnostech. Což už je zajímavá klientela. Co si myslíte vy? Napište nám své zkušenosti do rubriky Hyde Park!

lp

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button