Města & regiony ČRNezařazenéVzděláváníZprávy

Seminář: Středověk Broumovska, Kladska, Slezska

Na architekturu, sochařství a malířství středověkého Broumovska, Kladska a Slezska se zaměří odborný seminář ve dnech 27. a 28. srpna v Broumově. Organizátoři zvou odborníky z řad muzeí, galerií, archivů, restaurátorů, NPÚ, průvodců, studenty uměleckých a uměleckohistorických odborů a širokou veřejnost.

Broumov Foto: Shutterstock
Starý klášter v Broumově Foto: Shutterstock

Odborný seminář se koná v Konferenčním sále IC Broumov na Mírovém náměstí 105. Ve čtvrtek mezi 9,30 a 17 hodinou budou na programu diskuze a přednášky. V pátek pak od 9 do 14 hodin. Například prof. PhDr. Ing. Jana Royta (FF UK Praha) bude hovořit o Středověkých nástěnných malbách v Broumově, Mgr. Milan Dospěl (FF UP Olomouc) se zaměří na pozdně gotické sochařství a deskovou malbu na Broumovsku, Ph. Dr. Radek Martínek, PhD (Královéhradecká diecéze)  bude představovat apoštolát krásy liturgie, textilie a liturgickou kulturu v prostředí benediktinského řádu na přelomu 14. a 15. století.

Exkurze zavede návštěvníky k nástěnné malbě Triumfu smrti (fara Broumov), středověkého kláštera (Broumov) a Muzea Broumovsko.

Seminární poplatek činí 150 Kč a pokrývá občerstvení během semináře.

Kvůli omezené kapacitě je nutné se předem objednat, nejpozději do 21. srpna na  mach.pavel@npu.cz, případně na info@omniumos.cz

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button