Seminář ACK ČR: Jak si poradit s občanským zákoníkem

Nový občanský zákoník přinese od 1. ledna řadu změn i do podnikatelského života. ACK ČR nabízí cestovním kancelářím a agenturám cestu, jak se neztratit v tisících paragrafů a neutratit tisíce za drahá školení formou semináře.

asociace

Na rozdíl od novely zákona č. 159/1999 Sb. byl nový občanský zákoník již schválen s datem vstupu v účinnost 1. 1. 2014. Politické licitace ohledně osudu některých neschválených navazujících zákonů na tom sotva co změní, ledaže by nový parlament do té doby chtěl a stihl vydat zákon, který by vstup v účinnost odložil. Na to ovšem nemůže spoléhat žádný rozumný občan, natož podnikatel v cestovním ruchu, kde se musí pracovat s předstihem. I proto se pošta denně hemží nabídkami seminářů na toto téma.

Občanský zákoník do sebe nasál všechny oblasti života jednotlivce i právnických osob. Na 340 stránkách čítá přes 3000 paragrafů, a protože jde o zcela nové pojetí, neexistuje a ani nemůže existovat verze „s vyznačením změn“. Malér pro všechny uživatele, podnikatelská příležitost pro všechny vykladače a školicí centra. Nabídka seminářů je široká, většina z nich se soustřeďuje jen na několik kapitol, protože celek nemůže nikdo naráz vstřebat. Jenže pak abyste jich absolvovali povícero.

Aby podnikatelé v cestovním ruchu, zvl. cestovní kanceláře a agentury, nemuseli vynakládat čas a několikanásobné vložné, připravila Asociace cestovních kanceláří ČR nekomerční seminář, na kterém se dozvědí právě ty změny, které pro svou praxi budou nejvíc potřebovat. Pro podnikatelskou praxi, tedy bez otázek soukromějšího rázu, jako je dědění, nájem bytu, svéprávnost apod. Ne že by se i s těmito otázkami nemohli při podnikání setkat, ale přece jen v jiné rovině a méně často.

Seminář povede jeden ze spoluautorů zákona, Mgr. Jiří Gaňo, který dostal od ACK ČR nesnadné zadání: vysvětlit laikovi srozumitelným způsobem, v čem a jaké jsou PRAKTICKÉ ODLIŠNOSTI oproti dosavadní právní úpravě v částech týkajících se podnikatelských subjektů a podnikání, zvl. podnikání ve službách, resp. cestovním ruchu. Tedy včetně práv a povinností, smluvní agendy a náhrady škody vč. nemateriální.

Seminář bude nekomerční, přístupný „pod křídly ACK“ i nečlenským subjektům a uskuteční se nejen v Praze. Sledujte aktuální informace na www.ackcr.cz/vzdelavaci-programy.

Em

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Kateřina P. says:

    Kdy bude zveřejněn termín semináře? A pokud bude více zájemců, budete jej opakovat? Budou dostupné nějaké podrobnější materiály?

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..