Seiser Alm: nejlepší pro rodiny

Jsou místa, ze kterých se odjíždí těžko. Patří mezi ně středisko Seiser Alm v magické kulise Dolomit. Zdejší trasy nepatří mezi nejnáročnější v Alpách. Ovšem pro pro rodiny s dětmi je to ráj.

Seiser Alm – při lyžování jsou vrcholy Schlern a Santner Spitze téměř na dosah. Zdroj: IDM Südtirol/Clemens Zahn

Panorama a Paradiso – názvy dvou sjezdovek přesně odpovídají realitě. Seiser Alm/Alpe di Siusi je ráj s krásnými výhledy, který ocení hlavně rodiny s dětmi. Lyžuje se zde na náhorní planině – alpské louce o rozloze 8000 fotbalových hřišť v úchvatné kulise dolomitských masivů jako jsou Schlern/Sciliar či Langkoffel/Sassolungo. Vychutnat si tady kafe či Aperol Spritz na slunné terase je zážitek.

Pohodové lyžování při západu slunce. Zdroj: IDM Südtirol/Frieder Blickle

Svahy jsou tak akorát – většinou značené červenou a modrou barvou, lanovkám nechybí zábrany pro nejmenší lyžaře, kopce hlídají dřevěné čarodějnice (pohádkovým příběhem). Děti mohou vyzkoušet několik slalomů i snowpark. Ten je podle české snowboardistky závodnice ve Freestyle Šárky Pančochové nejlepší v Itálii. Je 1500 metrů dlouhý, horní část je určená pro začátečníky, spodní pro pokročilé jezdce s Urampou. Že je to pro tatínky nebo zdatné matky-lyžařky nuda? Černá sjezdovka Puflatschnebo červená Spitzbühl se sportovním slalomem dají zabrat i zkušeným lyžařům(vsaďte se, že tam najdete tatínky závodit na měřené trati). Na stejný skipas můžete popojet i do Val Gardeny.

Závod v běžeckém lyžování Moonlight Classic je otevřený i pro veřejnost. Zdroj: suedtirol.info

Zdejší kulisa udělá ze zarytého odpůrce běžek profesionálního závodníka. Na 80 kilometrů tratí jezdí kvůli nadmořské výšce trénovat týmy z celé Evropy. Seiser Alm je bohatý i na akce. V lednu se tu běží noční závod Moonlight Classic, v březnu se náhorní plošina rozezní koncerty během hudebního festivalu Swing on Snow.

www.seiseralm.it

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představíme tento italský horský region.

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..