Schyluje se k zákazu sklápění sedaček v letadle?

Není to tak dávno, kdy se nejrůznější média zabývala problémem obézních klientů v letecké přepravě, a zdůvodňovalo se, proč by měli rozměrnější pasažéři platit více za své letenky. V současnosti rozvířil cestovatelský portál Skyscanner další diskusi, kterou spustil jeho průzkum mezi tisícovkou cestujících.

Ilustrační Foto: Autor: Lucie Poštolková

Ilustrační foto: Autor: Lucie Poštolková

Průzkum řešil názor uživatelů letecké dopravy na polohování sedaček na krátkých letech. Každý už určitě zažil nepohodlí, které mu způsobilo sklopení sedadla cestujícího v řadě před ním. Nejde jen o ztrátu prostoru a sníženou možnost pohybu, ale u mnohých lidí i o pocit stísněnosti. Výsledky průzkumu proto nikoho nepřekvapí – devět z deseti respondentů by si přálo na krátkých leteckých trasách zákaz polohování sedadel, někteří by uvítali alespoň jeho časové omezení. Více než čtyřicet procent, přesně 43 %, dotázaných se přimlouvalo za zpřísnění pravidel pro manipulaci s opěradly sedadel i na dlouhých trasách.

Mnohem překvapivější však byly reakce dotazovaných v případě, že by za nimi seděla těhotná žena nebo senior. Budoucí maminky by se nerozpakovalo omezit více než sedmdesát procent cestujících, starší lidi dokonce plných osmdesát procent z nich.

V celkovém hodnocení reakcí na anketní otázky se jako nejpříjemnější spolucestující ukázaly ženy a dívky ve věku 18 až 24 let, jako ti nejméně tolerantní muži nad 35 let.

Průzkum se kromě pasažérů obracel i na palubní personál, osloveno bylo 900 členů palubních posádek mezinárodních leteckých společností, z nichž šedesát procent přiznalo, že během své praxe zažili problémy mezi cestujícími, jejichž důvodem bylo sklopené opěradlo.

Anketa na stejné téma na českých internetových stránkách ukázala, že pro zákaz polohování sedaček u krátkých letů by bylo takřka 92 procent cestujících. Je to dáno nepřizpůsobivostí českých klientů, nebo tím, že většina z nich létá v letadlech nízkonákladových společností, které místem pro cestující zrovna nehýří?

ln

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..