Zprávy

Schallaburg: Vikingové!

28. března – 8. listopadu 2015

Vikingové: Velcí, silní válečníci, kteří se s přilbami s rohy nasazenými na blonďatých vlasech vydávali na dobyvačné výpravy?

Foto: Archiv zámku
Foto: Archiv zámku

Skutečnost vypadala jinak. Už jen tím, že se Skandinávci raného středověku sami neoznačovali za Vikingy. Když se vyráželo na „viking“, tj. výpravu, byly někdy na palubě i ženy a děti.
Mohlo se při tom jednat o dalekou plavbu, obchodní cestu nebo tažení spojené s pleněním.

Jak ale Skandinávci žili doopravdy?

Jak vypadal jejich všední den? Jak lidé sloučili svůj svět tradičních bohů s novým náboženstvím, křesťanstvím? Jaké poselství přinášejí tajemné runové kameny? Na základě archeologických nálezů z nejmladší doby a nejnovějších vědeckých poznatků spatří návštěvníci na vlastní oči aktuální obraz doby Vikingů.

Návštěva výstavy je obzvláště napínavá díky navigační mapě, která na různých trasách názorně spojuje fakta, nálezy a výsledky bádání s vikinskými obrazy z dneška. Mýty a klišé pohybující se mezi vikinskou filmovou postavičkou Wickie a divokým válečníkem vezmou každopádně zásadně za své!

Wikinger_@MartinaSiebenhandl
Wikinger_@MartinaSiebenhandl

[box]

SCHALLABURG

Centrum výstav a setkání

Schallaburg je místem k setkáním. Každý rok střídající se výstavy nabízejí podněty k zamyšlení na doma. Zakusme a prozkoumejme společně nové věci a diskutujme o nich – těšíme se na poutavou výměnu názorů.

Zážitky ze zámku a přírody

Výlet na Schallaburg není jen návštěvou výstavy. Díky souhře zahrad, přírody, hradu a restaurace máte mnoho možností: na lehátkách, turistických stezkách, při procházkách a přes chuťové buňky – zveme vás k vzrušujícímu nahlédnutí do Mostviertel.

900 let celkového uměleckého díla

Historická architektura zámku Schallaburg je jedinečná.

Rozmanitost stavebních stylů, zejména kouzlo renesance, vytváří zcela jedinečnou atmosféru – objevte na své osobní cestě náladu a ducha dávných časů.

Akce

Renesanční zámek se s širokou nabídkou výstav a kulinářských akcí prezentuje jako pulzující kulturní centrum, v němž se konají události pro všechny smysly.

Informace na www.schallaburg.at

 [/box]

KONTAKT A INFORMACE
Schallaburg Kulturbetriebsges.m.b.H.
3382 Schallaburg 1
Tel. +43 (0) 2754 6317-0
Fax +43 (0) 2754 6317-611
E-mail office@schallaburg.at
www.schallaburg.at

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button