Savognin: Zábava mimo sjezdovky pro děti o dospělé

Až budete chtít vystřídat pravidelné obloučky na sjezdovkách a budou vás tlačit lyžáky, vyzkoušejte jízdu na skifoxu nebo snoowscooteru ve švýcarském Savogninu. Připravili jsme pro vás tipy na zpříjemnění a oživení zimní dovolené pro rodiny i party přátel.

Zdroj: swiss-image.ch/Christof Sonderegger

Zdroj: swiss-image.ch/Christof Sonderegger

Ve Funpark Tigignas v Savogninu si můžete půjčit řadu atypických „sněhových posunovadel“. Děti i dospělí si tak mohou vyzkoušet jízdu na skifoxu (sedíte na sedátku připevněném k lyži), na snowcycle (připomíná kolo, které má místo kol lyže) anebo na snowscooteru (koloběžka na lyži). S rodinou či přáteli si pak můžete udělat závody, kdo sjede kopec jako první. Více informací najdete zde.

Bruslíte rádi? Tak byste si neměli nechat ujít tři kilometry dlouhou Skateline v Albule – bruslení v zasněžené krajině je jeden z nejromantičtějších zážitků. Přírodní tři kilometry dlouhá bruslařská dráha vede ze Suravy do Alvaneu Bad. Pokud byste si chtěli projet celou dráhu a neměli sílu na cestu nazpátek, jezdí tu kyvadlově autobus Skateline. Jedna jízda vyjde na 8 CHF. Vybavení (brusle, přilba, chrániče atd.) si lze za 5 CHF pohodlně vypůjčit na místě. Více informací najdete zde.

Foto: Graubünden Ferien

Foto: Graubünden Ferien

Možná považujete sáňkování za zábavu jen pro děti, ale to vůbec nemusí být pravda. Vzpomínáte si, kdy vám naposledy vlály vlasy ve větru, a brzdili jste nohama ve sněhu před potokem? Na sedm a půl kilometru dlouhé sáňkařské dráze Schlittada-Run zapadnete mezi malými i velkými. Schittada-Run začíná v Somtgant, 2 112 m n. m. přímo u horské restaurace. Odtud pokračuje sáňkařská dráha přes otevřené prostranství a lesem až do Savogninu. Čeká vás úžasné panorama, lesní cesty, rychlé zatáčky a jízda tunelem pod sjezdovkou. Více informací najdete zde.

Foto: Switzerland Tourism   By-Line: swiss-image.ch / Christof Sonderegger

Foto: Switzerland Tourism
By-Line: swiss-image.ch / Christof Sonderegger

Na sněžnicích se můžete vydat po stopách zvířat anebo v doprovodu průvodce, můžete se projít na sněžnicích. Více najdete zde.

Pro milovníky běžek mají v Savogninu 49 km běžeckých tratí. Běžecký okruh Savognin, Bivio a Alvaneu s úpravou pro klasiku i bruslení  je osvětlen do 22 hodin. Více najdete zde.

Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..