GraubündenZprávy

Savognin: Zábava mimo sjezdovky pro děti o dospělé

Až budete chtít vystřídat pravidelné obloučky na sjezdovkách a budou vás tlačit lyžáky, vyzkoušejte jízdu na skifoxu nebo snoowscooteru ve švýcarském Savogninu. Připravili jsme pro vás tipy na zpříjemnění a oživení zimní dovolené pro rodiny i party přátel.

Zdroj: swiss-image.ch/Christof Sonderegger
Zdroj: swiss-image.ch/Christof Sonderegger

Ve Funpark Tigignas v Savogninu si můžete půjčit řadu atypických „sněhových posunovadel“. Děti i dospělí si tak mohou vyzkoušet jízdu na skifoxu (sedíte na sedátku připevněném k lyži), na snowcycle (připomíná kolo, které má místo kol lyže) anebo na snowscooteru (koloběžka na lyži). S rodinou či přáteli si pak můžete udělat závody, kdo sjede kopec jako první. Více informací najdete zde.

Bruslíte rádi? Tak byste si neměli nechat ujít tři kilometry dlouhou Skateline v Albule – bruslení v zasněžené krajině je jeden z nejromantičtějších zážitků. Přírodní tři kilometry dlouhá bruslařská dráha vede ze Suravy do Alvaneu Bad. Pokud byste si chtěli projet celou dráhu a neměli sílu na cestu nazpátek, jezdí tu kyvadlově autobus Skateline. Jedna jízda vyjde na 8 CHF. Vybavení (brusle, přilba, chrániče atd.) si lze za 5 CHF pohodlně vypůjčit na místě. Více informací najdete zde.

Foto: Graubünden Ferien
Foto: Graubünden Ferien

Možná považujete sáňkování za zábavu jen pro děti, ale to vůbec nemusí být pravda. Vzpomínáte si, kdy vám naposledy vlály vlasy ve větru, a brzdili jste nohama ve sněhu před potokem? Na sedm a půl kilometru dlouhé sáňkařské dráze Schlittada-Run zapadnete mezi malými i velkými. Schittada-Run začíná v Somtgant, 2 112 m n. m. přímo u horské restaurace. Odtud pokračuje sáňkařská dráha přes otevřené prostranství a lesem až do Savogninu. Čeká vás úžasné panorama, lesní cesty, rychlé zatáčky a jízda tunelem pod sjezdovkou. Více informací najdete zde.

Foto: Switzerland Tourism   By-Line: swiss-image.ch / Christof Sonderegger
Foto: Switzerland Tourism
By-Line: swiss-image.ch / Christof Sonderegger

Na sněžnicích se můžete vydat po stopách zvířat anebo v doprovodu průvodce, můžete se projít na sněžnicích. Více najdete zde.

Pro milovníky běžek mají v Savogninu 49 km běžeckých tratí. Běžecký okruh Savognin, Bivio a Alvaneu s úpravou pro klasiku i bruslení  je osvětlen do 22 hodin. Více najdete zde.

Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button