GraubündenZprávy

Savognin Bivio Albula: Ráj pro rodiny s dětmi

Bezpečnost, cena, zábava, ochota a vstřícnost jsou hlavní kritéria, které řeší rodiny při vybírání zimní lyžařské dovolené. Ve švýcarském středisku Savognin Bivio Albula v Graubündenu se podařilo skloubit všechny tyto náročné podmínky.

Zdroj: Graubünden Ferien
Zdroj: Graubünden Ferien

Bezpečnost zajišťují pro malé lyžaře ultraširoké sjezdovky, kde budete mít nejen vždy přehled o situaci na kopci, ale také děti budou mít dostatek prostoru pro své manévrování. Zkušenější lyžaři ocení prostorné sjezdovky pro carvingové oblouky.

Ceny? Ve středisku Savognin mají pro děti do 10 let v doprovodu jednoho platícího dospělého skipasy a možnost půjčit si lyžařské vybavení zdarma. Pokud byste chtěli ušetřit na rodinném rozpočtu, můžete využít také výhodných balíčků na 3-7 nocí, kdy máte v ceně nejen skipasy ale i ubytování. Více nabídek najdete zde na sedm nocí a na tři zde.

Cítit se jako doma? Vyzkoušet můžete také prázdninové byty, kde můžete být pánem svého času (nebo vaše děti). Na nabídku prázdninových bytů se skipasy najdete zde.

Lyžařské školy pro nejmenší najdete v oceňovaném La Nars – sněhovém parku s nejdelším pohyblivým kobercem, místní lyžařská školka je pro děti od 2,5 let. Rodiče mohou využít také Pinocchio-Clubu v Savogninu (pro děti od dvou let, od 9 do 16:30 hodin) nebo Biviolino v Biviu.

Zdroj: Graubünden Ferien
Zdroj: Graubünden Ferien

Zábavu najdou malí i velcí na vyhlášených sáňkařských dráhách Schlittada Run a Schlittada Panoramica. Vyznavači užších nožů dají přednost Skateline v Albule, přírodní 3 kilometry dlouhé bruslařské dráze, která vede ze Suravy do Alvaneu Bad. Pokud byste si chtěli projet celou dráhu a neměli sílu na cestu nazpátek, jezdí tu kyvadlově autobus Skateline. Jedna jízda vyjde na 8 CHF. Vybavení (brusle, přilba, chrániče atd.) si lze za 5 CHF pohodlně vypůjčit na místě.

Pokud dáváte přednost procházkám, můžete se vydat na skialpové tůry v okolí skiareálu Bivio.

Zdroj: swiss-image.ch/Christof Sonderegger
Zdroj: swiss-image.ch/Christof Sonderegger

Místa je tu každopádně dost: 80 kilometrů sjezdovek v Savogninu, z nich je 32 km modrých a 38 km červených a zároveň 10 km štědrých freeridových sjezdů. A dalších 30 km sjezdovek v Biviu. Díky nadmořské výšce 1200 až 2713 m n. m. není nouze o dostatek sněhu.

Více informací najdete na cz.graubuenden.ch/region/savognin-bivio-albula-zima.html

Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button