Dominikánská republikaPartnerská sekce

Santiago – světová metropole doutníků

Partnerský článek

Dominikánská republika vyprodukuje 44 % světově nejkvalitnějšího tabáku. Většina tabákových továren (90 %) se nachází v okolí města Santiago vzdáleného dvě hodiny severně od Santo Domingo.

Výroba doutníku, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Výroba doutníku, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Každoročně na jaře se zde koná festival Procigar, na který se sjíždí ty nejlepší americké a evropské tabákové společnosti, zástupci odborných médií a milovníci tabáku.

Na festivalu probíhají ukázky ruční výroby doutníků, prohlídky továren a koncerty živé dominikánské hudby. Z odborných médií se účastní mj. tituly Cigar Aficionado, Smoke & Smokeshop, Tobacconist, Cigar Magazine, European Cigar Journal či Cigar Ambassador.

Podle magazínu „Cigar Aficionado” pochází jedenáct z 25 světově nejuznávanějších značek doutníků z Dominikánské republiky. Mezi oceňované značky patří např. Fuente OpusX Super Belicoso, La Flor Dominicana Oro Chisel, Fernando Leon Family Reserve Belicoso a další.

Dominikánské doutníky si oblíbily také známé osobnosti, např. John F. Kennedy, Winston Churchill, Bill Clinton, Michael Jordan, herec Arnold Schwarzenegger, Hugh Laurie či Andy Garcia.

Tabák a rum tvoří nedílnou součást dominikánské kultury. Výroba kvalitního doutníku trvá dva až tři roky a toto umění se předává z generace na generaci.

Simona Juránková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button