Dominikánská republika

S rodinou za sluncem do Dominikánské republiky

Plánujete dovolenou s rodinou a přemýšlíte, kterou destinaci navštívit? Objevte Dominikánskou republiku! Cestovatelský portál TripAdvisor zemi zařadil mezi nejlepší destinace Karibiku pro rodinnou dovolenou. Hotely mají pro vás i vaše děti připravené speciální programy, v zábavních parcích si můžete zaplavat s delfíny, proletět se v korunách stromů nebo se proměnit v piráty z Karibiku. V tomto článku vám přinášíme výběr zajímavých míst a tipy pro rodinnou dovolenou.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Let z Prahy do Dominikánské republiky, s mezipřistáním v Paříži, Madridu či v některém z německých měst, trvá přibližně deset hodin. Při výběru cílové destinace v Dominikáně záleží především na vašich preferencích, máte raději klidné moře, nebo dovádění ve vlnách? Upřednostňujete rušná letoviska, nebo spíše ticho a klid?

Rodiny s dětmi často vyhledávají letovisko Punta Cana ve východní části ostrova. Zdejší hotelové all-inclusive resorty mají pro hosty připravené atraktivní volnočasové aktivity, při kterých se příjemně odreagujete. Patří sem například plážový volejbal, vodní polo, tenis, vodní aerobic, jóga, taneční lekce bachaty či merengue, stretching, tai-chi, kayaking a jízda na koni. O děti se postarají profesionální animátoři v miniklubech, zatímco rodiče si zahrají golf na některém ze špičkových golfových hřišť nebo mohou absolvovat kurz potápění.

Pokud máte rádi adrenalin, určitě byste neměli vynechat zábavní park Bavaro Adventure, ve kterém se atrakce dostávají do pohybu lidskou silou a z 95 % tak nezatěžují životní prostředí škodlivými emisemi.
Na malé i velké návštěvníky zde čeká mimo jiné stromová lanová dráha Zip-line, letový simulátor, který unese najednou až tři osoby, dále bungee trampolína, Jurský park, zorbing a řada dalších atrakcí.

Doplhin_Island
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Nedaleko břehů Punta Cana najdeme delfíní ostrov Dolphin Island. Od tohoto přírodního „akvária“ vás dělí jen několik minut jízdy miniloďkou na otevřené moře, kde si po krátké instruktáži můžete zaplavat ve společnosti lachtanů, delfínů, rejnoků, dokonce i žraloků v jejich přirozeném prostředí. Program je vhodný pro děti od 8 let. Návštěva Dolphin Islandu bude pro vás i vaše děti jistě nezapomenutelným zážitkem.

Jste-li milovníky vodních sportů, pak stojí za návštěvu Puerto Plata na severu ostrova. Oblast je díky pobřežnímu větru a vlnám vhodná pro praktikování vodních aktivit. Na pláži Cabarete můžete spolu se svými dětmi trénovat kitesurfing, windsurfing a bodyboarding.

V Puerto Plata se nachází také Ocean World Adventure Park, kde mohou děti nakrmit mořské živočichy a papoušky. Dospělí si mohou zahrát v místním casinu ve stylu Las Vegas nebo protančit noc na diskotéce s výhledem na Atlantský oceán.

Pokud máte rádi dobrodružství a aktivní odpočinek, určitě stojí za vidění dvacet sedm vodopádů Damajagua. Tento přírodní park projdete během jednoho dne za doprovodu školeného průvodce, přitom si užijete vzrušující skoky do vody a osvěžující plavání pod vodopády.

Zábavné atrakce na děti čekají také v hlavním městě Santo Domingo. Historické jádro dominikánské metropole je od roku 1990 zapsáno na seznam UNESCO. Koloniální zónu si můžete projít pěšky, nebo se nechat svézt populárním Chu Chu vláčkem. Dětem se zalíbí také Muzeum trampolíny, Národní aquarium, Zoologická zahrada nebo dětský park Las Canquiñas.

Poloostrov Samaná na severovýchodě země je ideální destinací pro ty, co si chtějí během dovolené odpočinout od hluku, přílišného shonu a konzumu. Každoročně sem od konce ledna do začátku března připlouvá tři až pět tisíc keporkaků, aby se zde pářili a rodili mláďata.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

 

Netradičním zážitkem pro celou rodinu bude výlet na pirátské lodi na ostrůvek Saona, který leží v Karibském moři mezi letovisky Punta Cana a La Romana. O zábavu na lodi i na ostrově se postará animační tým převlečený za piráty. Na ostrově ochutnáte vynikající dominikánskou kuchyni a báječné karibské koktejly.  Voda je zde natolik průzračná, že budete moci pozorovat podmořský život i bez potápěčských brýlí.

Dominikánská republika je dnes díky snadné dostupnosti a komplexnímu klientskému servisu právem řazena k exotickým top destinacím. Z nepřeberného množství all-inclusive resortů si každý návštěvník najde hotel své cenové kategorie. Pobyt si navíc může zpestřit fakultativními výlety a volnočasovými aktivitami. Nyní, kdy léto pomalu předává štafetu mlhavému a sychravému podzimu, je Dominikánská republika ta pravá volba pro vaši rodinnou dovolenou.

Více informací o Dominikánské republice naleznete na oficiálních webových stránkách Ministerstva cestovního ruchu www.GoDominicanRepublic.cz.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button