DopravaPartnerská sekceZprávy

S jízdenkou ČD lyžujte výhodněji v Česku i na Slovensku

Partnerský článek

Už dvanáctou sezónu letos nabídnou České dráhy ve spolupráci se šesti partnerskými skiareály výhodné lyžování v nejvyšších horách Čech a Moravy, ale i v pěti lyžařských resortech na Slovensku. Nabídka 20% slevy na jednodenní (resp. dvou- i třídenní) skipas platí od 14. ledna až do 2. dubna 2017. Jedinou podmínkou pro získání slevy je předložení platného jízdního dokladu ČD s cílovou stanicí v blízkosti skiareálu. Platnost jízdenky musí být shodná se dnem čerpání slevy.

Vlak City Elefant Foto: Archiv České dráhy

Sněhová nadílka posledních dní je příslibem dobrých podmínek pro milovníky sjezdového lyžování. V nejvyšších českých horách, například v lyžařském středisku Harrachov, leží téměř metr sněhu. Podobné je to potom i na Slovensku. Od tohoto víkendu si budou moci lyžaři užít sjezdovek výhodněji s už tradičním programem ČD Ski. Letošní novinkou je, že se mezi partnerská střediska přidal Skiareál Harrachov v Krkonoších. Na Slovensku mohou zákazníci ČD využít se slevou již 88 km sjezdovek na Velké Fatře, nově i v Nízkých Tatrách na Chopku a ve třech skiareálech Tatry mountain resorts ve Vysokých Tatrách.

Vybrané české a moravské skiareály jsou dostupné zpravidla z krajských měst do 2 hodin jízdy vlakem. Novinka této sezóny – Skiareál Harrachov, je vlaky ČD dobře dostupný především obyvatelům Liberce a Jablonce nad Nisou. Přímý vlak dorazí z Liberce do Harrachova za 1 hodinu a 18 minut, od vlaku ČD navazuje přípoj do skiareálu. Návštěvníci slovenských středisek mohou využít historicky nejrychlejší přímé spojení z Čech a severní Moravy vlakem kategorie SuperCity Pendolino do Ružomberka, Liptovského Mikuláše, Štrby nebo Popradu. Z Prahy do Ružomberka trvá cesta vlakem SC Pendolino cca 5 hodin, z Olomouce jsou to 3 hodiny a z Ostravy pojedou lyžaři cca 2 hodiny. Do Vysokých Tater pak trvá cesta tímto spojem o hodinu déle. Rychlým spojením do Tater je také vlak Košičan nebo noční spojení vlaky EuroNight Slovakia a Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy.

[box]

Součástí projektu je šest lyžařských areálů v nejvyšších pohořích České republiky:

  • Jizerské hory – Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák, vlakem na trase Liberec – Smržovka – Tanvaldský Špičák;
  • Jeseníky – Skiareál JONAS PARK Ostružná, vlakem na trase Olomouc – Hanušovice – Ostružná – Jeseník;
  • Krkonoše – Skiareál Harrachov, vlakem na trase Liberec – Jablonec nad Nisou – Tanvald – Harrachov;
  • Beskydy – Skiareál Karolinka, vlakem na trase Vsetín – Velké Karlovice;
  • Šumava – Skiareál Ski&Bike Špičák, vlakem na trase Plzeň – Klatovy – Špičák – Železná Ruda;
  • Krušné hory – Skiareál Nádraží Pernink, vlakem na trase Karlovy Vary – Nejdek – Pernink.

[/box]

 

Výhodné lyžování na Slovensku

Slovensko nabízí v rámci programu ČD Ski 88 kilometrů sjezdovek na Velké Fatře, nově i v Nízkých Tatrách na Chopku (skiareál v Jasné) a ve třech skiareálech Tatry mountain resorts ve Vysokých Tatrách (na Štrbském Plese, ve Starém Smokovci a v Tatranské Lomnici).

  • Ružomberok – Skiareál SkiPark Ružomberok-Malinô Brdo, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Ružomberok
  • Štrba a Poprad – skiresort TMR Vysoké Tatry, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Štrba (v rámci ČD Ski mohou cestovat cestující ČD ze Štrby na Štrbské Pleso zdarma) nebo Poprad-Tatry
  • Liptovský Mikuláš – skiareál TMR Jasná, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Liptovský Mikuláš

 

Snow Tour k zahájení ČD Ski

K zahájení ČD Ski 2017 je připravena na víkend 14. a 15. ledna akce Snow Tour ve skiareálu Štrbské Pleso a Ružomberok, kam čeští lyžaři mohou pohodlně dojet vlakem. V sobotu bude možné na Štrbském Plese na stánku Snow Tour zdarma vyzkoušet lyže, brýle a lyžařské helmy renomovaných výrobců. V neděli se stánek přesune do skiareálu Ružomberok – Malinô Brdo.

 

Nabídka 1+1 skipas zdarma

S ČD Ski mají možnost cestující ČD lyžovat ve skiareálech Karolinka, Ružomberok a Tanvaldský Špičák od 14. do 29. ledna a od 11. března až 2. dubna 2017 ještě výhodněji, se skipasem 1+1 zdarma, který najdou v časopisu SNOW č. 99 a 100 (více na www.skipas-zdarma.cz).

Více podrobností o programu ČD Ski najdete na internetových stránkách: www.cd.cz/cdski.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button