Zprávy

S horskými průvodci na vrchol

Během cesty k ledovci Kalser Gletscher procházejí účastníci různými vegetačními a klimatickými zónami.

Foto: www.osttirol.com

Zdejší horští průvodci jsou legendární: již v roce 1890 vedli průzkumníky přes Kavkaz a Himálaj. Vysoká kvalita péče a komplexní know-how chování v alpském terénu jsou pro průvodce „Glocknerführer“ samozřejmostí.

Horští profesionálové vedou turisty různými výškovými úrovněmi od domu Lucknerhaus až po horskou chatu Stüdlhütte. Barvami zářící horské louky, které patří k druhově nejbohatším biotopům v Rakousku, široké alpské traviny pokryté jemnými, ale odolnými rostlinami a ledovcové morény – horští průvodci také představují návštěvníkům rozmanitost alpské fauny.

„Glocknerführer“ vedou účastníky bezpečně mezi ledovými věžemi a hlubokými trhlinami přes Teischnitzkees. Návštěvníci se naučí chodit s mačkami a cepíny a také, jak používat bezpečnostní techniky. Pokud chcete, můžete se slanit do jedné z mnoha ledovcových trhlin. Po odpočinku na horské chatě Stüdlhütte projdete divoce romantickým údolím Teischnitztal a poté se vrátíte zpět do Kals taxíkem.

Účast na túře je 220 eur a je možná i bez vysokohorských zkušeností (minimální věk 12 let). Termíny: 2. 8., 8. až 9. 8., 22. až 23. 8. a 5. až 6. 9. 2018

www.osttirol.com

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button