Ryanair získal zbývající čtvrtinu v Laudamotion

Letecká společnost Ryanair získala zbývající 25% podíl ve své rakouské přidružené společnosti Laudamotion. Ta se nyní stala 100% vlastněnou dceřinou společností Ryanair Holdings.

Irský dopravce koupil zbývající akcie od NL Holdings. Laudamotion je tak zcela kontrolován společností Ryanair. Byla tak dokončena dohoda z března loňského roku o kompletním převzetí aerolinie Niky Laudy. Bývalý mistr světa Formule 1 loni znovu koupil a rebrandoval leteckou společnost, již založil, a nabídl ji celou ke koupi aerolinkám Ryanair. Lauda zůstane předsedou představenstva Laudamotion.

Laudamotion letos v létě počítá s provozem 25 letadel. Příští léto plánuje Laudamotion navýšit počet provozovaných letadel až na 30 letadel Airbus. Společnost již uzavřela s leasingovými společnostmi předběžná memoranda o pronájmu dalších letadel. Ve fiskálním roce končícím v březnu 2019 chce Laudamotion přepravit 4 miliony cestujících. Příští rok (do března 2020) má počet pasažérů vzrůst na 6 milionů a do března 2021 až na 7,5 milionů.

V letošní letní sezóně bude Laudamotion provozovat čtyři základny. Ve Vídni počítá s růstem počtu letadel ze čtyř na osm, v Düsseldorfu bude mít sedm letadel, ve Stuttgartu 3 a v Palma de Mallorce dvě. V zimním období příští rok bude počet letadel ve Vídni navýšen na jedenáct, čímž se na tomto letišti Laudamotion stane druhým největším dopravce po Austrian Airlines.

Newsroom TTG

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..