DopravaZprávy

Ryanair spustí novou linku z Prahy na řecký ostrov Korfu

Letecká společnost Ryanair oznámila novou linku z Letiště Václava Havla Praha na řecký ostrov Korfu, která bude cestujícím k dispozici od června 2020 jednou týdně a bude součástí letního letového řádu v příštím roce.

Foto: Letiště Praha

Letní letový řád Ryanairu zahrnuje celkem 35 přímých pravidelných linek z Prahy, z toho 5 nových spojení v letní sezoně. Ryanair bude létat také do dvou destinací, které pokračují nově i v létě, a do tří úplně nových dovolenkových destinací v Řecku. Spojí tak Prahu se Soluní, Rhodosem a nyní také s ostrovem Korfu. Tento rekordní letní letový řád přinese více než 2,7 milionu přepravených cestujících za rok a podpoří vznik až 2025 pracovních míst na letišti v Praze. Společnost Ryanair také potvrdila, že na svou základnu v Praze umístí další letadlo, lety bude nyní provozovat s 5 letadly (celková investice 500 milionů USD).

Letní letový řád společnosti Ryanair pro sezonu 2020 nabídne:

  • 1 další bázované letadlo v Praze (celkem 5 letadel – investice v hodnotě 500 milionů USD)
  • 5 nových přímých linek včetně: 3 zcela nových linek: Prahy do/z Soluně (2x týdně), na Rhodos (2x týdně) a Korfu (1x týdně)
  • 2 spojení pokračujících i v létě: z Prahy do/z Manchesteru (9x týdně) a Bordeaux (2x týdně)
  • Celkem 35 operovaných linek z/do Prahy
  • Plánovaných 2,7 mil. přepravených cestujících za rok (+18% nárůst)
  • Vytvoření až 2025 pracovních míst na letišti

Denis Barabas, ze společnosti Ryanair, řekl:

„Letecká společnost Ryanair s potěšením oznamuje, že bude od června 2020 létat z Prahy na řecký ostrov Korfu. Spojení do této typicky dovolenkové destinace bude k dispozici jednou týdně. Příští léto tak mohou cestující z Prahy využít ještě více nízkých tarifů letenek, díky kterým mohou s přáteli, rodinou, ale i za obchodem, cestovat po celé Evropě i do dalších destinací. Díky našemu rekordnímu letnímu letovému řádu pro rok 2020 budeme mít na Letišti Václava Havla Praha další bázované letadlo, kterých bude již pět. Celkem budeme nabízet 35 přímých linek, z toho do 5 nových destinací, což přinese více než 2,7 milionu přepravených cestujících za rok a vytvoří odhadem až 2025 pracovních míst na letišti v Praze.“

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button