DopravaZprávy

Ryanair slaví 5 milionů přepravených cestujících v Praze

Letecká společnost Ryanair 1. srpna oslavila 5 milionů přepravených cestujících na Letišti Václava Havla Praha od dubna 2014, kdy byl zahájen provoz linek z Prahy do Dublinu a Londýna Stansted.

Foto: Letiště Praha

Pětimiliontý zákazník cestoval na letu Ryanairu z Prahy do Rigy, která je součástí letního letového řádu 2019. Ten nabízí celkem 31 linek, na kterých plánuje letecká společnost přepravit přes 2,4 milionu cestujících a podpořit vznik až 1800 pracovních míst na letišti za rok.

Ryanair v letním letovém řádu 2019 nabízí:

* 2 další bázovaná letadla (investice v hodnotě 200 milionů USD, celkem již 4 stroje)

* 16 nových linek: Ammán (2x týdně), Bari (2x týdně), Billund (3x týdně), Bournemouth (2x týdně), Kodaň (denně), Göteborg (2x týdně), Marrákeš (2x týdně), Marseille (2x týdně), Palma de Mallorca (1x týdně) Paříž (3x týdně), Pescara (2x týdně), Pisa (3x týdně), Riga (3x týdně), Stockholm (3x týdně), Benátky (4x týdně) a Zadar (2x týdně)

* Celkem 31 linek operovaných z/do Prahy

* Více než 130 letů týdně

* 2,4 mil. přepravených cestujících ročně (+23 %)

* Vytvoří až 1800 pracovních míst na letišti ročně (* průzkum společnosti ACI potvrdil, že každý milion přepravených cestujících pomůže na mezinárodním letišti vytvořit až 750 pracovních míst)

Jako oslavu dosažení milníku přepravených 5 milionů cestujících v Praze, společnost Ryanair spustila výprodej letenek za cenu začínající na 459 Kč pro cesty v říjnu 2019, které musejí být zarezervovány do sobotní půlnoci (3. srpna) pouze prostřednictvím webových stránek www.ryanair.com.

Foto: Letiště Praha

Denis Barabas, zástupce manažera mezinárodní komunikace letecké společnosti Ryanair, v Praze uvedl: „Letecká společnost Ryanair s velkým potěšením slaví 5 milionů přepravených zákazníků z/do Prahy od dubna 2014, kdy zahájila provoz linky z Prahy do Dublinu a Londýna Stansted. Letos v létě provozuje Ryanair do/z Prahy celkem 16 linek, konkrétně do Ammánu, Bari, Billundu, Bournemouthu, Kodaně, Göteborgu, Marrákeše, Marseille, Palmy de Mallorky, Paříže, Pescary, Pisy, Rigy, Stockholmu, Benátek a Zadaru, čímž zdůrazňuje svůj závazek vůči České republice i střední a východní Evropě. V následujících letech se těšíme se na další rostoucí provoz, nové linky i vytvořená pracovní místa. Abychom oslavili dosažení tohoto milníku přepravených 5 milionů cestujících v Praze společně, spustili jsme výprodej letenek pro cesty v říjnu letošního roku za cenu začínající na pouhých 459 Kč, které musí být zarezervovány do sobotní půlnoci (3. srpna). Místa za tak neuvěřitelné ceny se určitě rychle vyprodají, proto by se zájemci měli rychle přihlásit na www.ryanair.com, dokud jsou k dispozici.“

Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, řekl: „Ryanairu si velmi vážíme jako důležitého obchodního partnera a máme radost z jeho úspěchu, kterého na linkách operovaných z Letiště Václava Havla Praha dosahuje. Rádi vidíme postupné navyšování počtu destinací a dlouhodobý pozitivní trend v nárůstu počtu jeho cestujících. Aktuálně je Ryanair v pořadí třetím největším dopravcem na trhu vzhledem k podílu přepravených cestujících v Praze.“

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button