Ryanair přidá do Prahy dvě letadla a zvýší počet linek na 30

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair o v rámci letního letového řádu 2019 zvýší počet linek z Prahy na třicet a zdvojnásobí počet bázovaných letadel na Letišti Václava Havla na čtyři. Na tiskové konferenci v Praze to oznámil obchodní ředitel společnosti David O´Brien.

Ryanair

Foto: Ryanair

Mezi novými linkami budou takové destinace, jako např. Marrákeš, Riga, Kodaň, Billund, Zadar nebo Bournemouth. Počet letů z Prahy tak stoupne na 131 týdně. „Celkem tak do a z Prahy přepravíme 2,1 milionu cestujících ročně,“ řekl O´Brien.

„Vítáme rozhodnutí společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současnosti pravidelné letecké spojení z Prahy nemáme,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Rovněž ocenil plány Ryanairu rozšířit flotilu o letouny B737 MAX, která jsou tišší a mají nižší spotřebu, než B737. První dodávky těchto letounů by měla společnost obdržet již příští rok. „Bojujeme s hlukem, blížíme se limitům. Doufáme, že tato letadla budou nasazena i na Pražské linky,“ dodal.

Letenky na lety uskutečněné na nových pražských linkách v dubnu 2019 si mohou cestující rezervovat až do půlnoci pátku 28. září za ceny začínající na pouhých 529 korunách na www.ryanair.com

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Josef Vísner says:

    Dobrý den.Létáte prosím, v květnu z Prahy do Eilat Ramon?Děkuji,Josef Vísner,Luční 881,33901 Klatovy

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..