DopravaZprávy

Ryanair přidá do Prahy dvě letadla a zvýší počet linek na 30

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair o v rámci letního letového řádu 2019 zvýší počet linek z Prahy na třicet a zdvojnásobí počet bázovaných letadel na Letišti Václava Havla na čtyři. Na tiskové konferenci v Praze to oznámil obchodní ředitel společnosti David O´Brien.

Ryanair
Foto: Ryanair

Mezi novými linkami budou takové destinace, jako např. Marrákeš, Riga, Kodaň, Billund, Zadar nebo Bournemouth. Počet letů z Prahy tak stoupne na 131 týdně. „Celkem tak do a z Prahy přepravíme 2,1 milionu cestujících ročně,“ řekl O´Brien.

„Vítáme rozhodnutí společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současnosti pravidelné letecké spojení z Prahy nemáme,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Rovněž ocenil plány Ryanairu rozšířit flotilu o letouny B737 MAX, která jsou tišší a mají nižší spotřebu, než B737. První dodávky těchto letounů by měla společnost obdržet již příští rok. „Bojujeme s hlukem, blížíme se limitům. Doufáme, že tato letadla budou nasazena i na Pražské linky,“ dodal.

Letenky na lety uskutečněné na nových pražských linkách v dubnu 2019 si mohou cestující rezervovat až do půlnoci pátku 28. září za ceny začínající na pouhých 529 korunách na www.ryanair.com

Související články

Jeden komentář

  1. Dobrý den.Létáte prosím, v květnu z Prahy do Eilat Ramon?Děkuji,Josef Vísner,Luční 881,33901 Klatovy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button